Wpis z mikrobloga

Ja tylko przypomnę co pisałem w październiku:

Jacek Kurski zapewniał w oficjalnym piśmie do Jurka Owsiaka:

Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach.


A teraz podsumowanie wszystkich relacji z WOŚP w Telewizji Publicznej:

około godziny 10:00 - program Woronicza 17, Były działacz PiSu nawiązuje do serduszka u posła PO i się pyta "Czy nie przeszkadzało mu że Owsiak wyrzucał dziennikarzy". Samo pytanie jest amatorskie i bez kontekstu, gdyż po pierwsze, Owsiak nie jest Marszałkiem Sejmu, który planował ograniczać dostęp mediów do sejmu, po drugie, to była prywatna konferencja, a po trzecie, Rachoń wówczas nie dość że przeszkadzał to dodatkowo bez akredytacji medialnej brał udział w konferencji jako dziennikarz. Więc porównywanie jednej konferencji do działań obecnego rządu jest cholernie słabe. Swoją drogą manipuluje przekazem, gdyż wyrzucono tylko jednego dziennikarza - wspomnianego Rachonia - a nie "dziennikarzy". I jeszcze na sam koniec (59:40) jest sama stricte informacja o wczorajszym finale WOŚP:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, WOŚP Zrezygnowała, wyniosła się z Telewizji publicznej, to tak na zakończenie. (...) Dziś jest z konkurencją. Konkurencję pozdrawiamy.


Czas poświęcony - 10 sekund

Następnie, Teleexpress, godzina 17:00 - 1:31:

Trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do tej pory udało się zebrać ponad 13,6 mln zł (...)


W dalszej części tego newsa wspominał o innych zbiórkach - dla chrześcijan w Syrii czy w ramach pomocy indywidualnej. Brak jakiejkolwiek relacji wideo.

Czas Poświęcony - 7 sekund

Panorama TVP2 o 18:00 wspomnieli o WOŚP w 22:25:

Trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do tej pory zebrano ponad 17 mln złotych.


Czas Poświęcony - 8 sekund

Godzina 19:30, Wiadomości TVP

Co jest najzabawniejsze, że tak jak zwykle Wiadomości TVP na oficjalnej stronie pojawią się krótko po nadaniu, tak dzisiaj (16.01.17 godzina 8:42) nie ma na oficjalnej stronie wiadomości wczorajszego wydania...

W każdym razie, Ziemiec rzecze:

Jeszcze jedna informacja. Trwa 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętów do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 miliony złotych


Poświęcony czas - 14 sekund

Minęła dwudziesta - 21:35


Redaktor nic nie mówił o WOŚP, natomiast polityk PO powiedział:

Jest też optymistyczna wiadomość, WOŚP idzie na rekord, zbiera rekordowe kwoty i tego musimy pogratulować Polakom i tysięcy wolontariuszy


Jakubiak z Kukiz 17 wtórował:

Rewelacja, Gratuluje


Natomiast redaktor w żaden sposób nie odniósł się do Finału Fundacji Jurka Owsiaka.

"Poświęcony" czas - 9 sekund

Na stronie TVP info po wyszukaniu hasła "WOŚP" mamy jako ostatnią informacje o fantach od Andrzeja i Agaty Duda które było opublikowane 20 grudnia 2016.

Także przypomnę tylko co napisał Pan Kurski:

Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach.


I żeby "dotrzymać słowa" w 3 głównych kanałach TVP, w ciągu całego dnia poświęcono na WOŚP soczystą jedną minutę.

To już TV Republika poświęciła 4 minuty w głównym wydaniu "swoich" wiadomości. Co prawda niepotrzebnie wspominali o byłym działaczu PiSu wywalonym z konferencji ale wiecie, prywatna stacja może sobie ująć co tam chce.

Polsat News wspominało wczoraj o Finale, a dzisiaj podsumowało wczorajszy finał.

Wydarzenia Polsatu wspominają o WOŚP w dwóch materiałach (9:46). Napomnieli o WOŚP przy okazji zbiórki pieniędzy dla ofiar pożaru, oraz przeprowadzili relację na żywo z Finału w Warszawie. 2 minuty poświęcili w jednym wydaniu wiadomości. do o 200% więcej, niż wszystkie trzy kanały telewizji publicznej w ciągu całego dnia.

I zaraz pewnie zapytasz, TEJ, @GOOFAS, ALE Z JAKIEJ RACJI TELEWIZJA PUBLICZNA MA MÓWIĆ O PRYWATNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ, KTO IM KARZE?!

Odpowiem Tobie tak:

Po pierwsze, szef TVP obiecał. Z obietnic należy się wywiązywać. Kurski nie spisał się.

Po drugie, w statusie mediów publicznych jest zaznaczone:

Programy publicznej radiofonii i telewizji powinny::

2. rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą;


A napomnienie o największej imprezie tego dnia, która nie tylko w Polsce (Japonia, Australia, Ghana, Wielka Brytania, USA chociażby) się odbywała w moim przekonaniu nie jest wystarczającym wywiązaniem się z tego zadania.

Po trzecie, skoro mowa o promowaniu "prywatnych inicjatyw" w mediach publicznych to warto wspomnieć, że 3 grudnia 2016 roku Wiadomości TVP poświęciły 3 minuty na pierwsze info, w której mówią o 25. leciu Radia Maryja.. Przy czym obchody nie były na całym świecie, tylko w Toruniu. Podobnie postąpili w sprawie akcji Polska Pomaga, której to poświęcili 3,5 minuty i "uderzali" w akcje Owsiaka mówiąc "Polska pomaga, nie tylko od święta"

W tym momencie Telewizja Publiczna nie zdała egzaminu. Pokazała po prostu swoją słabość. Pokazała, że nie jest telewizją Publiczną, tylko partyjną. Szefowa Wiadomości po raz kolejny pokazała, jaką mierną osobą jest poprzez swoje słabe tłumaczenie. Nie dziwi mnie, że oglądalność im spada.

Zastanawia mnie tylko, czy w dzisiejszych wiadomościach odniosą się do Finału - wspomną o "bezczelnym" ataku Owsiaka, o politycznym udziale Pana Profesora Rzeplińskiego czy, nie wiem, o tym, że nikt nie zauważył pro-lajfowców...

A na koniec przypominam że trwają cały czas aukcje WOŚPowe. W chwili pisania mamy 4,8 mln złotych zebranych. Można też cały czas wspierać WOŚP tutaj.

Autorski tag - #goofaskomentuje

#neuropa #polityka #wosp #tysiacurojenniezaleznychmediow #wosplive #bekazprawakow #bekazpisu #tvp #tvpis #media #polsat #tvn
Goofas - Ja tylko przypomnę co pisałem w październiku:

Jacek Kurski zapewniał w of...

źródło: comment_wt0SPU79I2Xy5uFnT3sv6bybEiEbbGl7.jpg

Pobierz
  • 24
PILNY UPDATE!!!

Zapomniałem jeszcze o "niezręcznym poruszeniu tematu wośp (22:41) w tym samym odcinku "Minęła 20". Początkowo była mowa o utrudnieniach związanych z opadami śniegu i ciężkich warunkach na drodze. Ale:

(Węglarczyk, Onet) - Przecież to nie jest dlatego, że jest ślisko, tylko że jest...

(Klarenback, TVP info) - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy okazji , tak jest...

W. - (...) Ja chciałem tylko powiedzieć że jechałem z 50 minut przez centrum
@Goofas: Stawiam, że Kura niestety nie miał wpływu. Trzeba jasno powiedzieć, że za tymi PRLowskimi standardami stoi Paczuska i Pereira, dwie największe miernoty dziennikarskie w historii. Takiej stalinowskiej propagandy nie widziałem jak żyje. OBRZYDLIWE.