Wpis z mikrobloga

#agh to najgorsza uczelnia w Polsce z ego over 1000.
W skrócie: załatwiłam sobie staż, zagraniczny, płatny, wymarzony. Co na to DWZ AGH? "Sorry, nie mamy wzoru umowy, napisz sobie coś sama".
Krew mnie zalała. Naprawdę uczelnia nie posiada żadnych wzorów umów uczelnia-pracodawca? Mogą być w języku polskim, pal licho, przetłumaczę...
Mirki, help?
  • 7
@revoolution: Chodzi mi tu o te umowy z zapisami prawnymi, które wiążą uczelnię z firmą umową na np. 4-5lat, żeby można było później tez wysyłać studentów. Chciałam przetorować drogę dla młodszych roczników, ale widocznie nie ma sensu się męczyć. Poza tym, jeżeli napiszę to sama to i tak musi przejść przez dział prawny itp. Chyba zdecyduję się na zwykłą umowę trójstronną.
@polecam_poczytac_heideggera dziś się dowiedziałam, że uczelnia nie podpisuje takich umów, bo mają zakaz odgórny od działu prawnego uczelni. Jedynie sama mogę podpisać umowę z firmą (prawie niemożliwe, ale pewnie zamiast stażu będę mieć wpisany wolontariat...), bo uczelnia nie chce brać odpowiedzialności za studenta.
@today:

@revoolution: Chodzi mi tu o te umowy z zapisami prawnymi, które wiążą uczelnię z firmą umową na np. 4-5lat, żeby można było później tez wysyłać studentów.

Może wystartuj w konkursie na rektora albo dziekana xD ? Miło, że chciałaś wspomóc innych, ale coś takiego leży po stronie firma-uczelnia, a nie firma-studenciak-uczelnia.

Sądzisz, że bez żadnych negocjacji jakakolwiek firma podpisałaby taką umowę?

bo uczelnia nie chce brać odpowiedzialności za studenta.