Wpis z mikrobloga

Cześć, w związku z tym, że jak przystało na porządnego programistę staram się śledzić wszystko co kręci się dookoła #programowanie w #javascript i #webdev pomyślałem, że mógłbym wrzucać tutaj pod tagiem #ufik78news raz w tygodniu 10 ciekawych linków. Nie będę ukrywał, że trochę zainspirował mnie do tego @imlmpe, ale też sam dla siebie będę miał wszystko dostępne pod jednym tagiem. Materiały, jak to przystało na tą branżę raczej będą po angielsku, więc proszę się nie oburzać.


01. link Innertext vs textcontent (spora różnica w wydajności)
02. link Portal na którym można zapisać się na subskrypcję gdy jakaś paczka będzie miała release
03. link Clean Code JavaScript
04. link Remove unwanted files and directories from your node_modules folder
05. link 12 książek, które każdy JS developer powinien przeczytać
06. link How to get a performance boost using webassembly
07. link OpenCV tutorial computer vision with node.js
08. link Native ECMAScript modules the first overview
09. link Chyba najszybszy bundler
10. link Quantum Circuit Simulator, link jest do repo, ale jest tam też link do dema
  • 5
może trochę grosza wpadanie na dziwki i koks.


@ufik78: Taaa, 1000 wejść - 0.5$.. a sam fakt że już myślisz o hajsiwie dobrze temu nie wróży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale nic, jak będziesz wrzucał konsekwentnie 10 ciekawych linków co tydzień to na pewno po czasie ta lista się rozwinie. Powodzenia.
@Greg36: napisałem to przed opublikowaniem wpisu, ale wpisu nie dało się wysłać, wykop wykrył niedozwolone linki, ponieważ napisałem adf(kropka)ly tak, więc też raczej nici z biznesu… cóż będą musiał wciąż na dziwki i koks wykładać z tych skromnych 15k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ufik78: idea zarabiania na adfly (i podobnych serwisach) jest kiepska. Zarobisz grosze, a zniechęcisz do siebie wszystkich, więc i atencja spadnie.

Najpierw zbuduj bazę stałych fanów, a późnej myśl o kasie. Niech ludzie poczują, że dajesz im wartość jakąś.

Warto też byłoby tłumaczyć tytuły na polski i dawać z 1-2 zdania opisu o czym to jest, bo teraz to przypomina copy/paste z jakiegoś serwisu czy newslettera.

Z czasem może znajdą się
@imlmpe: Dzięki, ale to był raczej żart za tym zarabianiem. Ani nie liczę na jakąś ogromną liczbę obserwujących, ani na ogromną kasę z tego.

Warto też byłoby tłumaczyć tytuły na polski i dawać z 1-2 zdania opisu o czym to jest, bo teraz to przypomina copy/paste z jakiegoś serwisu czy newslettera.


To linki, które zbieram z RSSów, z wykopu (choć tu mało), z pracy itd. Jeżeli jest to jakiś tytuł wpisu