Wpis z mikrobloga

Hej mirki.

Jako, że niedawno przyszedł do mnie #teclast X80 PRO, a od jakiegoś czasu posiadam również #chuwi Hi8 PRO to postanowiłem się pokusić o krótkie SUBIEKTYWNE porównanie obu modeli.

Nie będę ukrywał, że teclastem jestem bardzo mocno zawiedziony, ale do rzeczy.

1) OBUDOWA - Teclast jest wykonany w całości z plastiku (średniej jakości), przez co jak dla mnie tablet wygląda trochę jak zabawka dla dzieci. W Chuwi boki są metalowe, a i sam plastik sprawia wrażenie lepszej jakości, przez co tablet wygląda dużo porządniej i masywniej. Dodatkowo obudowa w Chuwi jest skręcana na 4 śróbki, co może się przydać w przyszłości gdyby trzeba wymienić baterię.

2) EKRAN - Tutaj jak dla mnie Chuwi miażdzy teclasta. Ekran jest rewelacyjny - dużo jaśniejszy, ma wyższy kontrast, a kolor biały jest idealnie biały. Dla porównania w Teclascie kolor biały wpada raczej w odcień szarawo żółty.

3) WIFI - w Teclaście jest to całkowita porażka. W innym pomieszczeniu niż router, tablet łapie 1-2 kreski lub się rozłącza. Nawet gdy sygnał jest na max, to szybkośc internetu jest tragiczna. W speed test min 2 razy wolniej niż Chuwi.

4) WYDAJNOŚĆ - zarówno na Androidzie jak i Windowsie oba tablety działają porównywalnie. O ile sie nie korzysta z internetu, bo w teclascie to poważny problem.

5) BATERIA - to jedyne co moge zarzucić Chuwi. Podczas gdy tablet jest nieużywany battery draining jest zdecydowanie za duży. Podczas użytkowania czasy działania podobne.

6) ŁADOWANIE - jak dla mnie Teclast ładuje się stosunkowo wolno (na pewno wolniej niż Chuwi)

7) Chuwi posiada przycisk HOME - niby nic wielkiego, ale jednak przydatne.

8) Chuwi posiada USB-C

Tyle jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia. Może jakiemus mirkowi się przyda.

#teclast #chuwi #aliexpress #android
  • 14
@trollasek: wiem...ale pewnie i tak bylby lepszy od X80 Pro....bo to straszne gówno :/
Własnie przestał mi widziec karte SD pod windowsem. Nie moge usunac plikow tymczasowych ktorych jest juz ponad 4gb....wspomiane wifi to jakis zart....nie odpala sie Google drive...
@Tesseract jak dla mnie plastikowa obudowa tclast to zaleta bo się super sprawdza jako tablet na podróż bo waży tyle co duży telefon cube którego miałem ważył chyba z 600 g co już dało się odczuć przy dłuższej wędrówce
@Dzbanek_soku: Akurat w tym przypadku różnica w wadze wynosi 22g (328g vs 350g) więc jak dla mnie pomijalna, szczególnie biorąc pod uwagę, że Chuwi ma nieco pojemniejszą baterię co też pewnie ma wpływ na wagę.
Poza tym plastik plastikowi nie równy. Jak dla mnie Teclast w porównaniu do Chuwi wygląda po prostu tandetnie.