Wpis z mikrobloga

Miałem dość już lumia 640 z WM10, po roku i 2 miesiącach mówię przesiadam się z #bojowkawindowsphone na #android. Firma dała Prestigio S5 - nie rozumiem jak można dać 1 GB pamięci RAM na androida? Nic lepszego nie mogli mi dac, no to ok, sprawdzamy... Budzik nie zadzwonił, telefon po godzinie od odłączenia ładowarki ma już tylko 83% baterii ze 100%, GPS wariuje, nie wskazuje poprawnie pozycji - Yanosik nie dawał rady, mapy google też... JPRDL. Ja wiem że to wina 1 GB, no ale co zrobić, WM/WP na 1 GB działa idealnie - oczywiście są minusy jak brak aplikacji ale wracam na lumie 640 DS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@svatco: to ni tylko RAM. Dochodzi do tego procesor i oprogramowanie niezoptymalizowane do podzespołów. Dlatego androida kupuje się takiego, który ma wsparcie systemu, najlepiej flagowce. One będą działać, a reszta to jak się uda.
@svatco:kolego, tak wyglądają komentarze, dlatego już nigdy nie sugerują się opinią z internetów. wolę dokonać zakupu przez internet w sklepie i zwrócić sprzęt po 2 tygodniach jak mi nie leży niż podjąć decyzję na podstawie opinii z internetu

[kiedy masz lumię]
- #!$%@?ć lumię!
- LUMIA SYF
- Windows Phone to martwy system
- ANDROID UBER ALLES

[kiedy zmieniasz lumię na androida i jest #!$%@?]
- no android jest zajebisty, ale
@Zatwardzenie: Wszystko co wymieniłeś jest prawdą :D, w sensie Lumie są martwe i Windows Phone. Coś MS próbuje jeszcze ugrać z Surface'm, ale umówmy się. Sam system koncepcyjnie był do chrzanu, bo zamiast sprawić by się do czegoś nadawał od razu, to po latach coś próbują wykrzesać.
@Zatwardzenie: Ogólnie uważam wersje 10 z insidera za dobre, pojawiają się nowe funkcje, telefon sam w sobie działa zajebiście, tylko brak apek jest problemem. Bateria... na lumi 640 DS przy używaniu praktycznie non stop telefonu potrafi spokojnie wytrzymać 1,5 - 2 dni. No może flagowce z andoidem też tak potrafią ;)
@fervi: A czy używasz Windows Phone na jakimś mobilnym urządzeniu? :)
@svatco: Nie, ale zajmowałem się jednym zanim wszyscy zaczęli się masturbować.
Wspaniałe czasy gdy smartfon z Bluetooth nie miał zaimplementowanej obsługi bluetooth
@svatco: Ale to też nic nie zmieni. Chociaż być może będę potrzebował by przenieść grę kiedyś na Windows Phone (o ile to nastąpi).

Niestety MS w tym względzie mocno zaniedbał deweloperów. Mają dość drogie konta deweloperskie w stosunku do Google, wymaga to płatnego Windowsa (dla WP10 - Win10) i nie gwarantuje zwrotu kasy.

Ale weźmy continuum - technologię, która w niektórych Androidach była 6 lat temu, całkiem niedawno została zaimplementowana. Dopiero