Wpis z mikrobloga

@Saper9 Niby to śmieszne, ale dzisiaj walka toczy się na całym świecie. Nie wiem czy pamiętasz sytuację z przed kilku miesięcy, gdy Mirki (chwała im za to) ustaliły na podstawie filmów i zdjęć skąd prawdopodobnie strzela TOW w Aleppo. I informacja została przekazana do Syrii.
Wczorajsza ofensywa zakończyła się po zdobyciu 1 budynku. Zaś na północy obroniono pozycję.


@rybak_fischermann: izysi twierdzą, że opanowali wzgórze górujące nad lotniskiem i to było celem ich ataku a nie same tereny zabudowane. Jeśli to prawda to i samo lotnisko będą mieli pod obstrzałem i żadne helikoptery nie wylądują
It has not yet been revealed at this moment whether the helicopters are landing at the besieged military base, or whether the Syrian Army have secured a new landing area.

@rybak_fischermann: @Sniper12: @zenon1002: Jeżeli ten news to prawda, to na 99,9% nie wylądowali na lotnisku, bo IS ma je jak na dłoni. Możliwe, że wylądowali gdzieś między bazą 137 brygady a miastem, chociaż ciężko mi to sobie wyobrazić.
@rybak_fischermann to ja się tylko zapytam. Ile SyAF ma sprawnych Mi-8/17 i ile z nich ma jakiekolwiek systemy przeciwko MANPADS? Zamiast popadać w euforię sprawdź jak położone jest lotnisko i jak blisko podchodzi ISIS. Poprzednio także zdarzały się nieliczne loty ale nie zmieniły zupełnie sytuacji.
@Saper9 patrz a szmul w swoim blogu pisał, że lotnisko jest ciężkie do wykorzystania i nieliczne lądujące maszyny są zagrożone ostrzałem. Przypuszczam, że zwykła propaganda ale widzę, że wykopki już podniecone...