Wpis z mikrobloga

Cały Wykop.

Napisałem bota ( @GolGifBot ), żeby ułatwić sobie (i innym) oglądanie bramek w tagu #golgif (sorry za spam tagiem, ale - jakby nie było - sprawa dość ściśle związana z tym tagiem) - bot pobiera z Reddita linki do bramek z zakończonych spotkań i wrzuca je na Wykop, dzięki czemu wszystko mam w jednym miejscu. Założyłem mu osobne konto, żeby ludzie mogli obserwować / czarnolistować bota, a nie mnie. Niestety dostęp do API Wykopu można dostać dopiero po miesiącu od rejestracji, ale cóż - postanowiłem, że napiszę do Wykopu i zobaczę, czy nie można tego załatwić wcześniej, w końcu cel "ku społeczności" Mikrobloga, konto mam od bodaj 7 czy 8 lat... Dla nich to pewnie kwestia odhaczenia pola w formularzu. Napisałem na Mirko pod tagiem #administracja, ale tam chyba nikt z Wykopu nie zagląda (?!), więc zasugerowano mi, żeby skorzystać z formularza Pomocy. No więc napisałem 13 grudnia - screen poniżej. Do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi. Ani be, ani me, ani nawet #!$%@?. Dzięki bulwo!

No nic, poczekałem miesiąc - trudno, chcę w końcu zacząć odpalać bota na jego własnym koncie, bo porządek musi być; dodaję aplikację aby móc skorzystać z API i... Za mała aktywność na koncie, aplikacja musi zostać aktywowana ręcznie. Zgłoszenie wisi już jakoś tydzień chyba (głowy nie dam, daty zgłoszenia nie pokazuje, a pamięć kiepska) i dalej "Aplikacja oczekuje na akceptację". Ani be, ani me, ani spadaj na drzewo.

A bot oczywiście sobie dalej śmiga na moim koncie, więc wielkiego problemu nie ma, ale mam ból dupy o bycie kompletnie, stuprocentowo olanym przez Wykop robiąc coś, co w jakiś tam (bardzo skromny, ale jednak) sposób "dodaje" pewną wartość dla użytkowników Mikrobloga...

Wniosek?
1. Bądz aktywnym Wykopowiczem od 7-8 lat
2. Chciej zrobić coś dla społeczności Mikrobloga
3. Poświęć na to prywatny czas, którego nie masz za wiele z dwójką dzieci lvl. 0.2 i 2
4. Chciej zrobić to "porządnie" (osobne konto dla bota)
5. Zostań kompletnie olany przez #wykop / #administracja
6. Odpalaj swojego gównobota na swoim własnym koncie do końca świata i o jeden dzień dłużej.
7. Brak profitu.


#oswiadczenie / #oswiadczeniezdupy

Wołam @bersking @Mary_Jane @michaszekpetarda @Kolikowski54 @janusz-lece bo obserwujecie bota, więc może Was to interesuje dlaczego jeszcze nic tam nie ma :/
Regis86 - Cały Wykop.

Napisałem bota ( @GolGifBot ), żeby ułatwić sobie (i innym) ...

źródło: comment_JRVygxFCOSdL8iN9q6fZe1BW9BPz1ZNK.jpg

Pobierz
  • 35
@MonitoringMediow: Nie, ale napisałem maila z pytaniem w tej kwestii (czego dotyczy ten wpis), konto @GolGifBot ma "Bot" w nazwie, a poza tym jego opis mówi: "Bot użytkownika @Regis86, żadne multikonto!", więc trzeba by mieć IQ kartofla, żeby się nie zorientować, że to nie "multikonto do spamowania", tylko specjalnie stworzone, osobne konto do bardzo konkretnego, w pewni jawnego celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Regis86: Problem w tym, że logika logiką, a regulamin regulaminem, a jako, że moderacja jest upośledzona (patrz nie możesz obrazić samego siebie na wykopie, bo jeżeli ktoś zgłosi ten wpis to dostaniesz bana, sprawdzone!) to nie zdziwiłbym się gdybyś dostał bana jak na koncie pojawi się aktywność. Ten punkt regulaminu jest całkowicie bez sensu, ale to nie jedyna rzecz w tym serwisie.
M.....w - @Regis86: Problem w tym, że logika logiką, a regulamin regulaminem, a jako,...

źródło: comment_MhdGSLke9WxnXuGtIUYBXTdUxIfTqc0q.jpg

Pobierz
@Regis86:

3. Poświęć na to prywatny czas, którego nie masz za wiele z dwójką dzieci lvl. 0.2 i 2


Już chciałem wejść cały na biało i się #!$%@?ć z pytaniem hurr czy chodzi Ci o 2 miesiące z zapisem 0,2 durr? Bo jeśli tak to jest to błędny zapis bo rok to 12 miesięcy, a nie 10 więc mamy tu przekłamanie gdy zapisujemy dziesiętnie. Ale obliczyłem sobie, że prawilnie patrząc to
Ale obliczyłem sobie, że prawilnie patrząc to wychodzi 2 miesiące i jakieś 12 dni.


@Widzet: Dokładnie tak to policzyłem i jest to w 100% celowe (i poprawne) - to, że coś się nie dzieli przez 10 czy 100 nie znaczy, że nie można podać dla tego czegoś wartości procentowej, czyż nie? ;-)
Gruszka też dostał pozwolenie na multi...


@JazzJackrabbit: O ile dobrze pamiętam - dostał informację, że otrzyma pozwolenie, ale miał podesłać login konta przy którym potwierdzimy zgodę. Nie zrobił tego, konto założył dopiero po 2-3 miesiącach od rozmowy mailowej nie informując o tym. Formalnie więc zgoda nie pojawiła się na jego koncie.