Wpis z mikrobloga

Afera #solgaz z innej strony.
Nie będę odnosić się do urządzeń wspomnianego producenta, chcę porozmawiać o "życiu" marki w społeczności wykopowej/mirkowej. Dlaczego to piszę? Obecnych tutaj jest znacznie więcej firm, to nie tylko Solgaz. Sam promuję tutaj żelki #gusto i uważam, że cała afera, która wynikła wokół płyt bez płomienia niesie za sobą bardzo cenne przesłanie dla wszystkich marek, nie tylko dla Solgazu. Ja jestem tutaj głównie użytkownikiem, konto mam sporo lat i zakładając je nigdy nie myślałem, że będę handlować z Mireczkami żelkami xD W każdym razie z afery można wyłuskać sporo cennych porad i przede wszystkim szerszą perspektywę. Przykładowo - publikując treści myślisz sobie - plusujo więc wszystko OK. Nieprawda. Gdzieś tam obok gromadzi się ława oburzonych, dla których to #rakcontent i przy okazji jakiejś afery z pewnością sporo takich osób się ujawni wytaczając działa. To naturalne, z tym się nie walczy, ale można minimalizować wkurzenie u osób nie trawiących danego contentu. Jak? Dobrym pomysłem może być regularne podkreślanie możliwości skorzystania z #czarnolisto - mam wrażenie, że wiele osób nie kuma tego narzędzia i zamiast nim się posłużyć mimowolnie wystawiają się na treści, których nie chcą widzieć i hejt rośnie. Przykładem jest tutaj @feuer - w kółko podkreśla, że jeżeli content Ci nie odpowiada to wrzuć go lub tag na czarną i koniec sprawy. Pisząc to zakładam oczywiście, że Michał naprawił tagi i nie zepsuł nic znowu xD No i takich rad i innych tego typu można jeszcze trochę wyciągnąć z całej afery i chciałbym to zrobić.
Oczywiście z afery Solgazu główna rada może być inna. Jak pokazała ta afera wiele osób z naszej społeczności lubi szperać głęboko i nie zadowala się marketingowym tekstem w stylu "30% mniejsze zużycie gazu" - potrzebne są niezbite dowody.

Po co?
1) poprawa komfortu użytkowania mirko, wykopu dla zwykłych użytkowników niechcących wchodzić w interakcję z firmami
2) stworzenie zwięzłego poradnika dla firm wchodzących na wykop - wiadomo, najlepsze powitanie to


ale można by upakować kilka najważniejszych zasad w PDF i wtedy pisać w powitaniu


3) będzie można podnieść jakość treści od firm, opisać w skrócie co jest spoko, a co nie jest, jak się komunikować, co jest nie mile widziane, podać jakieś przykłady itd.

Co o tym myślicie? Ma to sens? Na początek chcę spisać jak najwięcej wniosków płynących z afery, potem jakoś to fajnie ubrać w treść, itd. Oczywiście będzie mi potrzebna pomoc: proponowanie wniosków, redagowanie wniosków i treści do PDF, graficzna oprawa PDF, na pewno coś jeszcze się przyda.

#afera #mirko #wykop #reklama #januszebiznesu #januszereklamy #marketing

Poradnik PDF dla firm i marek na mirko ma sens?

  • Tak 42.6% (66)
  • Nie 57.4% (89)

Oddanych głosów: 155

  • 19
Jak pokazała ta afera wiele osób z naszej społeczności lubi szperać głęboko i nie zadowala się marketingowym tekstem w stylu "30% mniejsze zużycie gazu"


@ecco: Ja też nie zadowalam się tekstem 'żelki wykręcają buzie', dlatego zamówiłem i jak zdecydowana większość stwierdziliśmy że to było jak z płytami.

Jak już wytykasz komuś błędy to sprawdź czy sam nie odwalasz podobnej januszerki.
@ecco: Ja nie ogarniam w ogóle jak bardzo trzeba nie mieć zainteresowań, żeby robić screeny postów i komentarzy, a potem wrzucać je jak ktoś usunie/wybucha afera/cokolwiek xD Nie odpowiada jakiś użytkownik czy treści to zamiast wrzucić na #czarnolisto (i koniecznie o tym poinformować, bo jakże inaczej) trzeba to szkalować.
Brawo, mirko, ostracyzm XXI wieku.
Dobrym pomysłem może być regularne podkreślanie możliwości skorzystania z #czarnolisto - mam wrażenie, że wiele osób nie kuma tego narzędzia i zamiast nim się posłużyć mimowolnie wystawiają się na treści, których nie chcą widzieć i hejt rośnie.


@ecco: działa to na wykopie co najwyżej średnio. Wciąż jest wiele sytuacji, gdy mimo czarnolisto widać czyjeś posty. Czy da się to naprawić? Wg administracji nie.
Poza tym Solgaz rozdawał gadżety, za które sporo
@HetmanPolnyKoronny: to ciekawe, chyba chodzi o sytuacje typu obserwuję tag sport a na czarnej mam tag polityka. Co zrobić gdy post zawiera oba tagi? Czy są inne problematyczne sytuacje?

Jeżeli pozytywna opinia jest budowana kubkami i innymi gadżetami, w dodatku publikowane są dowody tego typu zabiegów...to masakra. Może to działać tak: kupiłeś coś, jesteś zadowolony, dostaniesz kubek jeżeli napiszesz opinię. Budowanie wizerunku na prawdziwych opiniach i tutaj motywowanie do pisania opinii
@ecco: ale problemem solgazu były i są błędny marketing działający na szkodę klienta, ponieważ oszukują danymi jakoby zużywała do 50% mniej gazu. Podkreślałem od początku, że sama cena płyty gazowej zwróci się po ponad 10-15 lat przy założeniu oszczędności 50%.
@Andczej: OK i powiedz mi jeszcze, że wmawiam to ludziom powołując się na certyfikat onetu ( ͡° ͜ʖ ͡°) sypnęliśmy kwaskiem zdrowo, świeże próbki wykręcały, po dotarciu do użytkownika okazało się, że efekt osłabł. Próbki były darmowe. Przyznaliśmy się do błędu i obecnie pracujemy nad właściwym produktem. Widzę wielką różnicę, ale mogę być dla Ciebie Januszem. W każdym razie nie zamiatam sprawy pod dywan, nad produktem pracujemy
@ecco: Tylko mnie tak szczerze nie interesuje co się działo wtedy u was, interesuje mnie to co otrzymałem ja i wielu innych mirków i mówiąc szczerze to było bardzo słabe.
to ciekawe, chyba chodzi o sytuacje typu obserwuję tag sport a na czarnej mam tag polityka. Co zrobić gdy post zawiera oba tagi? Czy są inne problematyczne sytuacje?


@ecco: np obserwujesz tag sport, masz na czarno polityka. Wchodzisz w Mój Wykop i widzisz wpis z tagami sport i polityka nawet gdy masz na czarnej nawet autora tego wpisu. Nie tak dawno temu jeszcze w tagu było widać kogoś kogo masz na