Wpis z mikrobloga

Mirki jest akcja animacja. W grudniu miałem wizytę na NFZ u pani stomatolog, która ma swój gabinet i ma pod sobą jeszcze dwoje dentystów. Na pierwszej wizycie rozwiercila mi zęba ale było dość głęboko i założyła lekarstwo a że to na NFZ to następna wizyta była dopiero za miesiąc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W tym czasie byłem w gabinecie obok u dentysty z polecenia pani stomatolog. Pan Sebastian w ciągu tego miesiąca + kilka dni zrobił mi 5 zębów w ciągu trzech wizyt również na NFZ. Każda wizyta kończyła się usciskiem ręki i arrivederci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj wybił dzień wizyty u pani stomatolog żeby wyjąć lekarstwo i załatać. Zapytała się czy te wypełnienia były platne a ja mówię że nie bo to na NFZ a ona to czemu są białe ? Jej mina wyrażała wszystko. Okazuje się, że Pan Sebastian zrobił mi zeby ma NFZ ale wypełnił na biało jakby robił prywatnie... Mina pani stomatolog mówiła wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje pytanie jest takie czy to nie tak, że robiąc zeby na NFZ można dopłacić (jeżeli tak to Ile?) za białe wypełnienie ? Czy jednak białe wypełnienie to tylko prywatnie i to za około 150zl za zęba ?

#stomatolog #kasa #zeby #pytaniedoeksperta #dentysta
  • 11
@whoa-mala No dzisiaj mi robił 7,8 z białym za friko ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ciekawe co mówisz bo robiłem w sierpniu 2016 roku między 4 i 5 i dostałem czarne u innej stomatolog. Ale najbardziej interesuje mnie czy... to nie jest tak że robienie jest za darmo ale jak chce mieć białe wypełnienie to doplacam ?
@RadiOBagdaD: Zazwyczaj mozesz doplacic. Fakty Sa takie, ze... [dentysci go nienawidza, zobacz memy] leczenie zachowawcze jest bardzo tanie. Gadalem kiedys z wlascicielem przychodni stomatologicznej, I oszacowal, ze w cenie twojego zeba ok 30-40% bierze lekarz, ok 10% to cena materialow, reszta to zysk. Zalozenie bialego tak naprawde nie kosztuje wiele wiecej biorac pod usage ogolna kwote ktora placisz.
@RadiOBagdaD: @Rodrigo_Borgia:

Świadczenia gwarantowane, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Zdrowia są w całości finansowane przez NFZ i nie podlegają współfinansowaniu przez pacjentów. Świadczenia wykonane w innym standardzie, niż określony w rozporządzeniu, w całości finansowane są przez pacjenta.


http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/co-kazdy-pacjent-wiedziec-powinien/leczenie-stomatologiczne/