Wpis z mikrobloga

@LooZ: Pojęcia nie mam, ale zapewne obecnie 3,1% od wartości na fakturze lub umowie, bo silnik poniżej 2 litrów XD Ale nie wiem, czy się czasem nie mylę, trzeba by było przepisy szczegółowe ogarnąć. A gdzie czytałeś o tym Vacie?
@pogop dobra, ale dla modelu s który kosztuje powiedzmy 400k nawet to zwolnienie z akcyzy dałoby jakieś 12 tysięcy, nie tak źle ;) a jakby do tego ulga VAT doszła to już spora suma by się zrobiła. Wiadomo, nie jest to czysta dopłata ale dla osoby prywatnej albo dla działalności która ma tylko pół zwolnienia z VAT nie jest źle :)
Dzisiaj się dowiaduję, ze chodziło tylko o zwolnienie z akcyzy...


@pogop: wyobrażasz sobie jaki skowyt u socjalistów musiała wywołać dowolna propozycja próby poprawy sytuacji ludzi? Biorąc pod uwagę jak zacietrzewiony jest obecny rząd i jak ciężko pracuje aby tylko zaszkodzić obywatelom to i tak byłby milowy krok.

Inna sprawa że jeśli zwolnią samochód z akcyzy to dowalą akcyzę na prąd podobną jak na benzynę, nie ma opcji aby przepuścili takie źródło
wyobrażasz sobie jaki skowyt u socjalistów musiała wywołać dowolna propozycja próby poprawy sytuacji ludzi?


@xetrov: przecież to oni są socjalistami XD

Biorąc pod uwagę czerpanie kasy z samochodów, to i tak promowanie elektryków jest nieopłacalne, biorąc pod uwagę składniki ceny paliw tradycyjnych.
przecież to oni są socjalistami XD


@pogop: no przecież wiem, dlatego to jest własnie takie osiągnięcie jeśli taka propozycja faktycznie wyszła od rządu.

i tak promowanie elektryków jest nieopłacalne, biorąc pod uwagę składniki ceny paliw tradycyjnych.


@pogop: na tym się zapewne skończy elektryczna rewolucja, obecnie chyba wszyscy ludzie podniecający się elektrykami zapominają że gdyby benzyna była opodatkowana tak samo jak prąd to by było równie tanio jak nie taniej. Rewolucji
może na początku koszt przejechania 100km będzie nieco niższy niz na benzynie.


@xetrov: Może być zupełnie za darmo, jak sobie postawisz jakieś odnawialne źródło energii, ale w przyszłości naprawdę nie zdziwiłby mnie nawet podatek od solarnego dachu na własnym domu do ładowania samochodu lub zwykłego zużycia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może być zupełnie za darmo, jak sobie postawisz jakieś odnawialne źródło energii


@pogop: które będzie odpowiednio opodatkowane. Mogę założyć się o cokolwiek że w przypadku upowszechnienia się czegoś tego typu zaraz wejdzie jakiś podatek, akcyza, opłata dodatkowa a zapewne wszystko razem.
@LooZ: @pogop: @sensi: Tak jak można przeczytać w dokmuentach bipu na tej stronie: http://bip.me.gov.pl/node/26453
to planuja w przyszlosci wprowadzić zwolenienie z VATu, a nawet doplaty do pierwszych 100k samochodow elketrycznych w Polsce. Ale najpierw chyba musza przygotowac infrastrukture-czyli stacje ladowania itp.
Poza tym niby elektryki by mogly jezdzic buspasami. No ale to na razie plany.
Samo zwolnienie z akcyzy to w przypadku Tesli beda smieszne pieniadze. Szczegolnie, ze ma
@LooZ: czemu to miałby być problem? Obligatoryjne plombowane liczniki (oczywiście na Twój koszt) i potem akcyza od tego, ryczałt liczony od faktur zakupu i potencjalnej produkcji, sposobów jest sto i to akurat żaden problem.

Wiem że liczysz na to że Tesla zrewolucjonizuje świat, darmowa energia i takie tam, ale bez jakiejś globalnej wojny wymiatającej socjalistów to jest nierealne, nikt nie odpuści takich pieniędzy.
@xetrov: No ja wiem, że "nie odpuści", ale to jest bardzo trudne do opodatkowania i nie sądzę, aby to nie był "żaden problem"
- bunt społeczny - trudno będzie przekonać ludzi do płacenia za coś co mają "za darmo" i "z powietrza", do tego samemu sobie za to płacąc;
- łatwość dostępu - możesz to sobie ściągnąć z Chin i postawić tak, że sąsiad nie zauważy - będą sprawdzać wszystkie paczki?
- bunt społeczny - trudno będzie przekonać ludzi do płacenia za coś co mają "za darmo" i "z powietrza", do tego samemu sobie za to płacąc;


@LooZ: odpowiednia propaganda - robimy jakiś podatek ekologiczny czy co tam wymyślą.

- łatwość dostępu - możesz to sobie ściągnąć z Chin i postawić tak, że sąsiad nie zauważy - będą sprawdzać wszystkie paczki?


@LooZ: lewe wpięcie do instalacji elektrycznej też jest stosunkowo łatwe
@LooZ: xD już teraz jak sobie założysz na własnym terenie małą elektrownię wiatrową, wodną lub woltaniczną to musisz zostać prosumentem, krótko mówiąc masz obowiązek całość oddawać do linii przesyłowej a następnie odkupywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)