Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #telefony mam pytanie. Kończy mi się umowa abonamentowa z #play i chciałbym na 99% zakończyć z nimi współpracę. Planuję przejść na kartę. I teraz 2 kwestie:

1. Czy ktoś przerabiał może niedawno procedurę nieprzedłużania umowy na kolejny okres? Czy muszę pisać do nich jakieś wypowiedzenia?
2. Jak to jest teraz z tą kartą - kończy mi się umowa z play, idę do kiosku, kupuję wybrany starter, wyjmuję karte play, wsadzam do telefonu nową i voila? Jak to z tą rejestracją jest?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #android
  • 6
@bartzov: T_T mozg krwawi z 2 pytania...
1. Umowa po zakonczeniu okresu jej trwania, przechodzi na okres bezterminowy, tzn jest odnawiana tak jakby co miesiac na miesiac na tych samych warunkach.
Zeby przejsc z abonamentu na karte musisz zlozyc wypowiedzenie, wypowiedzenie to jeden pelny okres rozliczeniowy.

2. No a co ma stara umowa, do tego co sobie wsadzisz w telefon? Jak kupisz starter musisz go zarejstrowac inaczej bedzie nieaktywny. Zarejstrujesz wsadzisz
@pepkodziobak: Nie zerwać tylko wypowiedzieć.
@bartzov: Tak jak @piotreek88: mówi. Najlepiej zrób to w salonie to dostaniesz potwierdzenie. I pamiętaj, że okres wypowiedzenie liczy od następnego miesiąca po którym Play zarejestrował to w centrali. Czyli jak złożysz to przykładowo jutro i dotrze to tam gdzie trzeba do końca stycznia to umowa rozwiąże się z końcem lutego.