Wpis z mikrobloga

Mirki, patrzcie jak łatwo zarejestrować numer #mobilevikings w salonie #play niekoniecznie na siebie.

Po otrzymaniu kilku smsów z informacją, że mój numer w #mobilevikings nie jest zarejestrowany udałem się do salonu #play, aby tego dokonać. Jak to zwykle bywa, okazało się, że system wywala jakiś błąd i nie mogą dokonać rejestracji.

Kilka dni później zadzwoniłem na infolinie vikingów, gdzie poprosili mnie, abym się udał ponownie do salonu #play i gdy się pojawi problem po prostu zadzwonił na vikingową infolinię i przekazał telefon pracownikowi #play. I teraz uwaga!

Pracownik podał przez telefon moje dane z dowodu konsultantowi na infolinii i mój numer został zarejestrowany. Tak więc Mirki, możecie zrobić taki sam myk dzwoniąc na infolinię vikingów, aby zaraz przekazać telefon koleżance, która powie im, że pracuje w salonie play.

Normalnie poziom weryfikacji level master #truestory #bezpieczenstwo
  • 16
@PrzegrywWykopek: dane danymi, ale sam fakt tego, że nikt na infolinie nawet nie zweryfikował, że rozmawia z pracownikiem salonu to śmiech na sali. Z drugiej strony, co na to przepisy, bo nie jest przypadkiem tak, że aby zrejestrować numer trzeba okazać dowód tożsamości, a nie po prostu przedyktotować imię, nazwisko i PESEL przez telefon?

@prawdziwek: tez byłem zdziwiony, że tak to działa. Początkowo myślałem, że gość z infolinii powie pracownikowi
nie jest przypadkiem tak, że aby zrejestrować numer musi okazać dowód tożsamości, a nie po prostu przedykotować imię, nazwisko i PESEL przez telefon?


@chudster: Tak powinno być.

dane danymi, ale sam fakt tego, że nikt na infolinie nawet nie zweryfikował, że rozmawia z pracownikiem salonu to śmiech na sali.


@chudster: A z jakiego telefonu dzwoniliście na infolinię vikingów?
@chudster: sądząc po tym co napisałeś, to przenosiłeś numer, a on w momencie przenoszenia musi być zarejestrowany. w takim przypadku "rejestracja" u vikingów polega na potwierdzeniu danych jednym kliknięciem na stronie. nie słyszałem o możliwości rejestracji w salonach play, ale twoje dane były już wcześniej przypisane do numeru, inaczej rejestracja w salonie nie przejdzie.
@chudster ode mnie to w ogóle nie chcieli dowodu w salonie, podałem tylko nr telefonu i bęc, zarejestrowane( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)