Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki zrobiłem redesign wykopowej aplikacji. Padł mi dysk pozostał po projekcie jeden screen () więc tak go tylko tu zostawię. Oczywiście jest to 2/4 tego co chciałem zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°) miały być animacje całej appki itp. tylko smutek.
#design #redesign #administracja #wykop #smutek #grafika #ciekawostki #android #ios
R.....0 - Cześć Mirki zrobiłem redesign wykopowej aplikacji. Padł mi dysk pozostał po...

źródło: comment_E8TIwND1y22GMJj00KYuINTRTwyjLxy1.jpg

Pobierz
  • 23
@raider87: tak, też tak myślę. Na początku założenie było takie żeby zadbać też o UX ale później uznałem że nie robię tego dla innych tylko dla siebie. Postawiłem na wygląd aplikacji a na drugim miejscu UX (jak nie na trzecim).
@Radi90: Widzę że kolega Ci jeszcze nie odpisał zatem postaram się wypunktować to co mi wpadło w oko:

- różne marginesy, wielkości i odległości. Przy UI trzeba bardzo mocno się tego pilnować
- niespójna kolorystyka: zazwyczaj przy takich projektach dobiera się kilka kolorów i ew gradientów i za wszelką cenę się ich trzyma. Zagadnienie możesz googlować jako "style guide" jest to zbiór wszystkich elementów oraz opisy budowy komponentów składowych aplikacji
-
@Radi90: to co napisał @9nieszczesc to 100% prawdy. Co mogę dodać od siebie, sugeruj się oczywiście tym, co dawny twórca platformy (Android, iOS) zawarł w swojej ideai projektowania aplikacji na daną platformę. Pamiętaj jednak, że to nie jest "must have" jaki musisz podejmować przy projektowaniu. Wszystko zależy od Ciebie, możesz każdy pomysł zrealizować pod swoją wizję, jeśli uznasz, że tego oczekuje użytkownik, do którego kierowana jest ta aplikacja.

Jak będziesz chciała