Wpis z mikrobloga

@Marcin648: thx :)
ios o dziwo zajebiście sobie z tym radzi, przy dużo bardziej skomplikowanych planszach.
Offcoz iPhone 5s w góre, resztę sprzętu musiałem wyciąć.
Gorzej z androidami, gdzie nie mam jak wyciąć gówno-urządzeń (a tylko mocne sprzęty sobie z tym radzą).
Na tej planszy mamy 675 voxeli, iOS spokojnie radzi sobie z 1500, więc jest jeszcze spore pole do manewru.
Choć w sumie żeby to zoptymizować to musiałem się nieźle
@omx: To jest właśnie najgorsze na andku, nie możesz siłą wywalić urządzeń za 50usd, a jeśli napiszesz w opisie, że gra wymaga x modelu wzwyż to polecą oceny po 1 gwiazdce od Januszy i gówniaków "tnie się".
Powodzenia, gra ciekawie wygląda :)
@omx: wygląda konretnie :) Bardzo fajny wynik z 1500 voxelami - renderujesz je na jednym przebiegu? Z tego co widze, nie ma kolizji pomiedzy voxelami?
@devml: dzięki :) cieszę się że się podoba. Tak Renderuje na jednym przebiegu. Wciąż daje to najlepszy performance. Voxele że sobą koliduja. Po prostu taka plansza że na filmiku tego nie widać. Tak BTW jeśli ogarniasz dobrze temat 3d i optymalizacji to byłbym wdzięczny za wszelkie pomysły co mógłbym ulepszyć żeby działało to sprawniej. Główny bottle neck to fizyka i ilość rownoczesnych kolizji.

To moja pierwsza gra 3D (wszystko wcześniej było
@omx: mialem u siebie podobny problem, tyle, ze operuję na dużo mneijszej ilosci voxeli. Rownież najwiekszym problemem byla fizyka, szczególnie kolizje. Przedewszystkim warto dobrze zorganizowac wide phase testów kolizji, jezeli tego nie robi engine. Dobrym pomyslem moze byc rowniez uzywanie staytcznych obiektow, u mnie wszystkie voxele sa standartowo statyczne, dopiero po wybudzeniu zmieniaja stan na kinetyczny. Na koniec, jezeli nie potrzebujesz miec dokladnej symulacji, a jedynie efekt wizualny, moze warto sie
@devml: hmm, ciekawe. dobrze kojarze ze jestes mistrzem od Arkanoida ze slacka?
Wszystko co napisales mam juz w sumie uzyte + pare innych trickow. Glowny to mniejszy timescale :D
jak jeszcze udaloby sie wyciac gowno-androidy w manifescie to byloby cudownie. Ale to raczej niemozliwe :(
@omx: tak, robie arkanoida i gadalismy na slacku :D Faktycznie umnkelo mi timescale, mozna tez zmniejszyc precyzje floata (ale pewnie to masz zrobione). Transformacje obiektów lliczysz na procku, czy w shaderach? NIestety z fizyka 3d jest ciągle problem na mobilkach, zwlaszcza na starszych modelach.