Wpis z mikrobloga

@LongWayHome: tyle czasu rozwoju informatycznego minęło a z tą kwestią nadal jak w lesie. Tak samo w lesie kwestia migracji na inny system operacyjny. Brak, dosłownie brak programów potrafiących coś takiego zrobić. Nie, wszystkie obecne na rynku to tylko bardziej zaawansowane protezy kopiuj wklej ale do dzisiaj BRAK programu wspierającego migrację.

Hurr, durr rozwój informatyczny, aha ...

To tak samo jak te stare wierzenia że szeroki dostęp do wiedzy, internetu zrobi
@xaliemorph: win10 ma i to i to. Od win8 jest format tylko plików systemowych (wszystkie dane i aplikacje użytkownika zostają) a od xpka jest oobe (czy jakoś tak), które odseparowuje system od warstwy sprzętowej tak byś mógł się przenieść na inną konfigurację sprzętową przepinając tylko dysk ( ͡ ͜ʖ ͡)
@xaliemorph: a i migracja z androida na androida też jest już możliwa i łatwa, wersja bez roota wbudowana w system (przenosi wszystkie dane, instaluje aplikacje i synchronizuje dane aplikacji (od androida 5.0) a wersja z rootem czyli Titanium Backup (który istnieje od androida 1.6). Więc proszę, doczytaj zanim będziesz kolejny raz takie wypociny pisać
@MtEden: Nie ma. Wiem jak to działa, używałem. I tak musisz robić reinstal programów etc. Żeby chociaż zapytało się o pliki źródłowe co zresintalować etc. Nie ma takiej opcji i już. Za to win10 całkiem dobrze sobie radzi przy przejściu na inną platformę sprzętową, z tym to wreszcie dali radę.

Musisz użyć Titanium Backup. A i z głupimi sms'ami był bardzo długo problem.
@xaliemorph: przy odświeżaniu systemu wszystkie aplikacje zostają - jedyny wyjątek to aplikacje z Windows store bo razem z systemem format dostaje także dane sklepu.

Titanium Backup to droga dla zaawansowanych użytkowników. Dla mniej jest migracja wbudowana w androidzie, która działa wręcz fenomenalnie (jedynym ograniczeniem jest czy dev aplikacji przewidział synchronizację danych)
@MtEden: U mnie nie działały te co ładują tabuny info do rejestru.

PS. co do Androida to wymuszenie rootowania (Titanium Backup) by skopiować wszystkie, wszystkie dane jest słabym pomysłem. Potem ludzie rootują wszystko jak leci a przecież nie po to ograniczono uprawnienia użytkownika by potem tak mu utrudniać życie w najbardziej błahych kwestiach że on ów te ograniczenia obchodzi.