Wpis z mikrobloga

Jakie #!$%@? mądre dziecko.


@w_szafa: Nie aż takie mądre, skoro tak bardzo przejmuje się wyglądem. Wychodzi typowe wychowanie dziewczynki, stawianie nacisku na wygląd.

Zauważcie, jak często różnie są odbierane dziewczynki i chłopcy np. na uroczystościach rodzinnych. Dziewczynki są chwalone za wygląd i sukienkę, chłopcy za osiągnięcia, np. że jest w drużynie piłkarskiej i strzelił 2 gole.

Przejmowanie się tym, że za 20 lat będzie się miało owłosione nogi, nie jest czymś
@Mordeusz: ale ona jest mądra bo mówi że nie będzie sie tym przejmowała - napisała że będzie miała włosy tu i tam.

Gdyby sie przejmowała to by napisała "będę musiała golic nogi i wąsa".

Poza tym wygląd wyglądam, ale wie tez że jest w najlepszym momencie życia wlasnie jako dziecko, i niczym sie nie musi przejmować.
ale ona jest mądra bo mówi że nie będzie sie tym przejmowała - napisała że będzie miała włosy tu i tam.


@w_szafa: Ona już się tym przejmuje. Dlatego nie chce dorosnąć.

Poza tym wygląd wyglądam, ale wie tez że jest w najlepszym momencie życia wlasnie jako dziecko, i niczym sie nie musi przejmować.


Cały ten list jest dla mnie objawem przejmowania się przyszłością.
Dodam jeszcze w nawiązaniu do powyższego komentarza swojego, że ja oczywiście z nostalgią wspominam dziecięce czasy, ale nie ciągnie mnie do bycia znowu dzieckiem. Dorosłość także potrafi być fascynująca i radosna. Polecam tę myśl każdemu, kto za bardzo tęskni za swoim dzieciństwem.
Kumpela (ok 30l) z pracy kiedyś mi opowiadala co usłyszała w tramwaju od takich ...galerianek (max 17l) wsiadajacych pod Arkadią....
- Jak bede stara.. tak ze trzydzieci pare lat, to będę się martwiła, teraz mam na to wyj3ban3