Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! ʕʔ
Dzisiaj pozytywnie rozpatrzono mój wniosek o numer ISBN papierowej wersji mojej książki.
Z tego okazji małe #rozdajo 3 egzemplarzy ebooka "Junior Developer". Gdy pojawi się wersja papierowa zrobię nowe rozdajo z wersją fizyczną. :D

Tutaj szczegóły na temat wydania papierowego i drugiego wydania ebooka. W skrócie: na dniach odpalę przedsprzedaż: pomoże mi to określić jaki pierwszy nakład zamówić, a w zamian macie książkę taniej o 10zł. Osoby, które zakupiły pierwsze wydanie ebooka (np. na PolakPotrafi) otrzymają drugie wydanie bezpłatnie na maila.

Tu znajdziecie recenzje pierwszego wydania ebooka.

#javadevmatt #naukaprogramowania #ksiazki
JavaDevMatt - Dzień dobry! ʕ•ᴥ•ʔ
Dzisiaj pozytywnie rozpatrzono mój wniosek o numer ...

źródło: comment_KHtgnvw3m0xfSPDR0MK9PzVfDUoJNeLJ.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Wiesz co byłoby super? Gdyby po kupieniu e-booka, można było kupić wersję papierową ze zniżką równą koszt ebooka - prowizja od sprzedaży ebooka... bo dużo ludzi woli wersję papierową, więc będzie czekać zamiast już kupić ebook, a kupno obu to trochę "płacenie dwa razy za to samo".

Co o tym myślisz?
  • Odpowiedz
@Witeeek: rozumiem takie podejście, ale nie traktuję tego jako produkt, który np. jest dostępny w Empiku. To taka treść premium, którą dostarczam za wsparcie mojej działalności - taka alternatywa do zakładania Patronite, który nie do końca mi pasuje (chociaż ludzie namawiają do założenia).
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Rozumiem, zwłaszcza że wiem co robisz, bo jestem właśnie na etapie rozpoczynania swojej przygody z programowaniem, więc już trafiłem na Twojego bloga i kanał. :) Niemniej tym bardziej, skoro nie będzie książki na półkach w Empiku, więc nie będziesz musiał oddać ponad połowy dochodu na dystrybucję, że fajnym byłoby, gdyby ktoś kto kupi ebooka mógł taniej dostać wersję papierową - tak żeby zapłacił tylko za wydruk, a nie za treść.
  • Odpowiedz
@Witeeek: jasne, dzięki za podsunięcie pomysłu. :) Sam preorder ruszy na dniach, więc nie ma co teraz mieszać. Już mam rozplanowany plan działań i nie chcę na szybko wprowadzać nic nowego.
  • Odpowiedz
@Wesoly_Kartofelek: tak, tu masz spis tresci pierwszego wydania. Nagrałem też kiedyś filmik promocyjny o tym czy jest książka - teraz trochę popracowałem nad swoją dykcją, w tym filmie jeszcze mocno dykcja kuleje ;)

@mc_ambasador: aktualnie ebooka sprzedaję za 39zł. Był w przedsprzedaży za 29, aktualnie jest dostępny za 39. Książka fizyczna będzie w preorderze za 39zł, po przedsprzedaży za 49zł. Wiem, że ceny ebooka to sprawa dyskusyjna "bo nic
  • Odpowiedz
  • 0
@JavaDevMatt zaplusowałem, jak typowa cebula, ale śmieszy mnie podejscie do sprawy, że teraz każdy książki pisze, jaki to spec, oczywiście każdy od czegoś zaczyna jak np. Cichopkowa po urodzeniu gówniaka została matką polką i wie najlepiej jak te gówniaki wychowywać. Co do Ciebie, fachowej literatury teraz sporo, ale mało jest polskich autorów. Życzę sukcesów i motywacji. Pozdrawiam
  • Odpowiedz