Wpis z mikrobloga

Z czego słynie lewica? Przede wszystkim z hipokryzji i z umiejętności znalezienia problemu w najbardziej absurdalnej kwestii - tam gdzie go nie ma.
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie ma problemu z piętnowaniem autora oferty pic rel. Komentarze ciekawe i rzeczowe (próby wyjaśniania możliwych i logicznych przesłanek kierujących wynajmującym, tłumaczenie, dlaczego nie jest to rasistowskie ogłoszenie, kwestia prawa własności), zbywane hasłami typu "polscy katolicy rasiści" albo "tylko dla białych". To naprawdę przykre :/ Ale wykłady tylko dla kobiet/homoseksualistów itd. są już ok

#4konserwy #rasizm #lewackalogika #bekazlewactwa #neuropa #fucklogic
Pobierz Aerials - Z czego słynie lewica? Przede wszystkim z hipokryzji i z umiejętności znale...
źródło: comment_wkoOYzRsBKH5TIMSNeO9v16gMxVqYCPd.jpg
  • 20
@zaqwsxdsa: Skąd założenie, że autorem kierował rasizm? Może właścicielem mieszkania jest ktoś, kto nie mówi po angielsku? Może ktoś ma złe doświadczenia z wynajmu mieszkania osobom z obcym obywatelstwem (kwestie prawne)? Zresztą - jego własność, jego zasady i nie rozumiem co ma na celu wytykanie tego człowieka. Równie dobrze mógłby napisać, że wynajmie tylko rudemu - też byłby problem?
w takim wypadku napisałby "tylko język polski"


@abdullahibnalibali: Nie znam tej osoby, więc nie wiem co by w takim wypadku napisała. Tak jak wspominałam wcześniej - logicznych powodów jest wiele, ale w ostatecznym rozrachunku i tak nie mają znaczenia, bo tak jak ktoś nie wynajmie pokoju osobie z psem czy kotem, tak samo wynajmujący może sobie zażyczyć osoby "polskiego pochodzenia". Ofert jest dużo, nie ma co płakać
@zaqwsxdsa @Aerials @FrasierCrane

"Wykłady tylko dla kobiet i homoseksualistów to również typowa dyskryminacja"

"Ogłoszenia wynajmu tylko dla kobiet lub mężczyzn także"


Czy zatem męska prostytutka obsługująca kobiety ma prawo napisać w ogłoszeniu:

"Jedyny warunek: PŁEĆ KOBIETA"

i tym samym dyskryminować mężczyzn chcących skorzystać z jego usługi, czy nie?

W jednym przypadku (wynajem o którym napisałeś) i drugim przypadku (prostytucja) mamy do czynienia z dyskryminacją ze względu na płeć.
@FrasierCrane: Pls. Trzeba mieć mentalność cegły by nie dostrzec różnicy.


@Datura: Wyjaśnij proszę, bo chyba jestem za tępy. Tu i tu mamy jakiś filtr, PODANY W OGŁOSZENIU, ŻEBY SOBIE ZAOSZCZĘDZIĆ CZASU. Po co ktoś ma po przyjściu na pokazanie usłyszeń, że nie jest zaakceptowany? Kiedy szukałem pokojów przeważnie były oferty ograniczone do kobiet i jakoś nikt nie stawał w mojej obronie.

i tym samym dyskryminować mężczyzn chcących skorzystać z jego
@Aerials: @FrasierCrane:
W świadomości ludzi których ogólnie szufladkuje się jako "lewaków" (nie chciałem nikogo obrazić) nie istnieje prawo do wolności poglądów i wolności wyborów.

Musisz lubieć wszystkich, nie możesz powiedzieć że nie lubisz np. ukraińców albo poznaniaków mimo że ogólnie uważasz że niech sobie żyją i z widłami ich nie atakujesz. Musisz i tak lubieć wszystkich.
Jako dzieci kierując się ich logiką na podwórku musielibyśmy lubieć wszystkich, nie lubisz jąkających
@zaqwsxdsa: Ale to jest właśnie sens tej wypowiedzi. A ty piszesz że wypowiedź nie ma sensu.

Zgodzić mogę się że dla Ciebie forma wypowiedzi to bełkot, to przecież względne. Forma jest taka jaką założyłem bo bardziej uwidacznia absurdy poglądów tzw. "lewaków" według mojego zdania, co oczywiście też jest względne.

Ale to co jest sensem tej wypowiedzi już narzuca autor.