Wpis z mikrobloga

#motyliglobus
Pustynia Danakilska w Etiopii i Dżibuti, część Depresji Danakilskiej gdzie padł nieoficjalny rekord temperatury na Ziemi czyli 67 stopni Celsjusza w cieniu (!!!) co pozwala nam skojarzyć to miejsce z planetą Merkury. Oczywiście na Merkurym jest dużo cieplej. Te i inne bezpośrednie i pośrednie porównania w moim najnowszym odcinku mojej nowej serii na Youtube. Dziś o "kosmicznych miejscach" na Ziemi. Odcinek podparty kilkoma podróżami oraz... Star Warsami :)
Zapraszam
http://www.wykop.pl/link/3570525/kosmiczne-miejsca-na-ziemi-ktore-istnieja-naprawde-motyl-i-globus-2/

#geografia #gdziekawostki Zdjęcie: wikimedia commons CC by 3.0

A co mi tam. Zawołam @swinka_morska @Krople_do_nosa @Truszek @pcmasterrace @Cyfranek @mrololl @Shirako @najman dziekująć za pozytywny odbiór #1 i porady :)
źródło: comment_lh71Br9pqgKfsw4LI0ihuj7lJDKOk21p.jpg
  • 15
@crystaldragon: nie jest to porównanie bezpośrednie. Chodzi o to, że gdyby chcieć na Ziemi znajezc jakieś miejsce, które (chocby do filmu naukowego albo sf) mogło "udawać" Merkurego to mogłaby to być Depresja Danakilska
@Pannoramix: Czy nagrywając kiedyś filmiki takie jak używasz w 9.39 minucie czy w 11.41 minucie wiedziałeś już, że będziesz robił taki kanał na youtube? Czy są to całkiem spontaniczne nagrania, które akurat teraz wykorzystujesz?
@mrololl: Nie wiedziałem. Aczkolwiek zawsze marzyłem o takim kanale i wszystko systematycznie sobie odkładałem, myśląc "może kiedyś". Poza tym jakbym wszystkim rzucił i wrócił do uczenia geografii w szkole to miałbym filmiki na lekcje jak znalazł :)