Wpis z mikrobloga

TL;DR - Tematyka tzw. ''fake news'' w programie TVP Info pt. Studio Polska

- Wczoraj o 21:50, przed rozpoczęciem programu Studio Polska prowadzący ten program Maciej Pawlicki podał komunikat specjalny.
- Według tego komunikatu ''UOP aresztowało posła Ryszarda P., lidera Nowoczesnej''
- Zarzut dotyczył domniemanego szpiegostwa
- Następnie prowadzący ZDEMENTOWAŁ tą informację tłumacząc że było to tzw. ''fake news''
- Nowoczesna zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT ze względu na naruszenie dobrego imienia Ryszarda Petru i partii Nowoczesna.

Więcej szczegółów i informacji w tym poście kolegi @Joz
http://www.wykop.pl/wpis/21969577/godzina-21-50-spokojny-sobotni-wieczor-przed-telew/

Nie miejcie mi tego za złe, ale wołam was do tego TL;DR z kronikarskiego obowiązku, z racji tego że wszystkie znaleziska na ten temat zostały zakopane i nie dotarły na główną.

Moja opinia:
Według mnie to jest nie do pomyślenia żeby żadna telewizja, a zwłaszcza publiczna #!$%@?ła takie rzeczy, nawet pod przykrywką demonstrowania na czym polega fake news. Przykład polityka, do tego z partii opozycyjnej nie jest zbyt udany. Mówiąc wprost nie miałbym nic przeciwko gdyby TVP w celu demonstracji użyła jakiegoś przykładu niekoniecznie powiązanego z jakimkolwiek politykiem, n.p. że wybuchła wojna ażeby nie uderzać w konkretną osobę czy partię. No ale zrobili tak jak zrobili...

#tldr #tldrmariano #4konserwy #neuropa #bekazpisu #tvpis #bekaztvp #polityka
  • 83
- Nowoczesna zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT ze względu na naruszenie dobrego imienia Ryszarda Petru i partii Nowoczesna.


@MarianoaItaliano: Dodam tylko, że każdy odbiorca tego komunikatu (czytaj każdy którego to ruszyło), może dokonać zgłoszenia do KRRiT. Zajmuje to tylko chwilę, a jeżeli wniosek jest prawidłowo wypełniony KRRiT ma obowiązek prawny się do niego odnieść i poinformować was o podjętej decyzji. Im więcej wniosków wpłynie, tym teoretycznie, większa gównoburza się