Wpis z mikrobloga

Hey Mircy.

Wczoraj Was zapytałem o opinie na temat Toyoty Auris. Bardzo Wam dziękuję, naprawdę.
Ponieważ pisaliście dużo wartościowych opinii to chciałbym Was dzisiaj zapytać o zupełnie inne auto.

Co sądzicie o Oplu Meriva B z silnikiem 1.4 120KM z fabryczną instalacją LPG?
Macie taki pojazd? Jakie są plusy/minusy? Jeśli nie macie to czy byście je kupili? Jeśli nie ten silnik z instalacją to jaki? Jeśli nie ten model to co innego/podobnego?
Auto dla rodziny 2+2 (dzieci 3 i 6).
Mowa o nówkach z salonu.

Dla mnie to auto ma dwa minusy. Z instalacją LPG brak skrzyni z 6-tką biegów oraz "tylko" 120 koni. Na drugi problem da się zaradzić chipowaniem natomiast pierwszego łatwo nie da się "naprawić". Jednak nie dyskwalifikuje to go w moich oczach.

Dzięki z góry.

#motoryzacja #kiciochpyta #samochody
snoopek - Hey Mircy.

Wczoraj Was zapytałem o opinie na temat Toyoty Auris. Bardzo ...

źródło: comment_FUIRoIpiH1WxrBN1lKbbXPhDLj58ADF6.jpg

Pobierz
  • 19
@snoopek: 120 z 1.4 to duzo, nawet bardzo, a mowisz jeszcze o czipie. Wiec auto dla rodziny, czy dla siebie?
Czip w takim silniku zapewne skroci jego trwalosc.
Znajomy niemiec powiedzial, no ale to ciagle tylko opel. Jedyne co mi sie podoba w tym modelu to otwieranie drzwi z tylu ;)
@snoopek: przy 1.4 i 120KM będziesz miał niski moment obrotowy. Niestety jest moda na downsizing i mało jest wartościowych silników o małej pojemności.

Poczytaj na autocentrum.pl
Wiec auto dla rodziny, czy dla siebie?


@PMV_Norway: Przecież nie zawsze trzeba się poświęcać w imię rodziny ;). To ja będę głównie jeździć/prowadzić więc równie dobrze auto może sprawiać trochę frajdy :).
@snoopek: Nie mówię o poświęcaniu się.
Wszystko zależy jak podchodzisz do sprawy pojazdu. Sam jutro odbieram nową zabawkę, 1,6 i tylko 115KM więc szału nie ma, ale dla mnie auto ma jechać i być bezpieczne, w miarę bezawaryjne. Na pewno nie zdecydowałbym się na podkręcanie, bo tak naprawdę nie wiem jak to się ma do żywotności silnika, który i tak do dużych nie należy. Auto do miasta nie powinno być duże,
@PMV_Norway: Małe to nie bardzo, jednak na wakacje czasem warto pojechać bez zbędnych poświęceń. Obecnie mam bagażnik 500 litrów i to plus ten silnik JTD to największe (jeśli nie jedyne) plusy mojego staruszka (Fiat Marea Weekend).
@snoopek: Odpuściłbym sobie Merive, ale z innego powodu. To już stary model, w produkcji już od 7 lat, a w tym roku pojawi się jego następca. Silnik jest w porządku, lekkim problemem jest masa - Meriva waży ok 1450kg, co trochę tłumi osiągi.