Wpis z mikrobloga

Planuję samochodem trasę dookoła Bałtyku na tegoroczne wakacje i szukam ciekawych miejsc do odwiedzenia w odległości ok. 100km od trasy, może ktoś z Was może coś polecić? (najlepiej z linkami)
Noclegi mam w:
Kopenhadze (2)
Sztokholmie (3)
Prom Sztokholm-Turku (1)
Helsinkach (2)
Tallinie (1)
Rydze (1)
Wilnie (1)
a poniżej trasa, z góry dzięki za jakieś podpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wakacje #dania #szwecja #finladnia #estonia #lotwa #litwa #podroze #europa
lol2x - Planuję samochodem trasę dookoła Bałtyku na tegoroczne wakacje i szukam cieka...

źródło: comment_9n0g6hMvHUMznntRcTmtQhdoyTiWEgyI.jpg

Pobierz
  • 16
@chuckd: gdybym podróżował sam lub z dziewczyną to na pewno właśnie tak :) ale jadę jako kierowca dla moich dziadków, którzy odwiedzali te miejsca prawie 20 lat temu i chcieliby teraz jeszcze raz się przejechać, więc taka możliwość odpada tym razem
@lol2x: W Danii to obowiązkowo: Nyhavn, Frederiksborg, Zamek Kronborg, bardzo fajne jest też Ny Carlsberg Glyptotek, zawsze chciałem też odwiedzić Legoland, ale ceny biletów są wysokie. W Roskilde można zobaczyć łodzie wikingów. W samej Kopenhadze jest też mnóstwo świetnych pod kątem architektury budowli, które warto zobaczyć chociaż z zewnątrz, więc polecam trochę po niej pochodzić, usiąść na spokojnie pod operą. Amalienborg, jedna z głównych atrakcji szału nie robi. No i Christiania
@lol2x: Zbocz niewiele z trasy i odwiedź Uppsalę, Malmo i Lund. Reszta trasy w SE raczej nudna choć urokliwa...

Moze warto tez o Goteborg zahaczyć (muzem lonitctwa, muzeum Volvo, park rozrywki Liseberg, zoo, ogród botaniczny itd. itp.).

Może też pojedź nad Wener (największe jezioro w UE)?
@lol2x w Rydze polecam islande hotel - w rozsądnej cenie, w centrum z super widokiem i jeden z najlepszych budżetowy hoteli w jakim byłem.
W Talinie byłem w Pirita hotel i w stosunku do ceny całkiem spoko. Widok na morze, kilka przystanków autobusem do centrum. Z zewnątrz wygląda trochę dziwnie, ale w wewnątrz jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)