Wpis z mikrobloga

@RPG-7: Ooo! Wielkie dzięki, już myślałem, że dyskusja przepadła.

-------------------------------------------------------------------------------------

@dzangyl: O tak ci marzyciele to najgorsi. A jeszcze pewnie do tego pozytywnie patrzy w przyszłość.


@OCISLY: Jeśli są całkowicie oderwani od rzeczywistości to są najgorsi, trzeba odróżnić optymizm od szaleństwa.

jakbym chciał rozmawiać o problemach z kolonizacją Marsa (których jest multum) to bym rozmawiał z lepiej do tego przygotowanymi osobami.


@LooZ: Widzę, że masz przerośnięte ego. Faktycznie
@nofink: Nikt nie jest zapatrzony w Elona, sporo osób ma natomiast dosyć czytania przemądrzałych debili, którzy całą swoją wiedzę opierają na tym co przeczytają w komentarzach na wykopie, albo na innym żenującym merytorycznie serwisie.

I na te pytania nie odpowiadał setki razy Elon, tylko setki i tysiące naukowców. Co ma do tego Elon? Elon badał wpływ grawitacji na ISS?
@OCISLY: ja, jak to ująłeś, buldupię? W którym miejscu? Wyrażam jedynie moje zdanie w odpowiedzi na twój komentarz. Osobiście to ani mnie to ziębi ani grzeje.

Wygląda na to, że dyskusja umarła, przez kilka osób które "nie mają zamiaru dyskutować z ignorantami" (czyt. z osobami o nieco odmiennym podejściu do tematu), a mimo to wtrącają swoje trzy grosze i to w większości pisząc nie na temat... szkoda.
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.
ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Jestem botem

@Ciemny_linuksowiec:

Trzeba być trochę nieogarniętym zadając pytania, na które odpowiedź jest w książce

o tym własnie pisałem, nie jest podstawą zdobywania wiedzy zadawanie pytań ? czy te były głupie? może, ale na pewno ciekawe i zachęcające do interesującej dyskusji.
Jak masz wiedzę to możesz odpowiedzieć, nawet krótko w 2-3 zdaniach, podlinkować do artykułów które to wyjaśniają albo do wpisów w których te pytania już się pojawiały.
Taki poziom odpowiedzi przypomina moderatorów
@dzangyl: terraformowanie (przynajmniej początkowe fazy) i osiedlenie się znacznej ilości ludzi może i tak.
Ale lądowanie kilku ludzi (myślę że uda się to do 2030) i założenie w pełni samowystarczalnej bazy do 2050 wydaje się być rozsądne.

Chyba że będziemy dysponować szybkim i tanim sposobem na transport wszystkiego co niezbędne na Marsa, to poszłoby szybciej. Czymś lepszym i tańszym niż SLS i Orion.

Ale w sumie jestem tylko niepoprawnym optymistą więc
terraformowanie (przynajmniej początkowe fazy) i osiedlenie się znacznej ilości ludzi może i tak.


@dragon240994: to tylko przypuszczenia, nie istnieje naukowa teoria terraformowania planet. Wszystkie obecne przypuszczenia opierają się luźnych połączeniach kilku faktów. Nie można traktować tego poważnie.

Ale lądowanie kilku ludzi (myślę że uda się to do 2030) i założenie w pełni samowystarczalnej bazy do 2050 wydaje się być rozsądne.


@dragon240994: myślę, że przed 2030 się to nie uda, może