Wpis z mikrobloga

poniedziałek, 6 lutego 2017

USA:

1. Elektrolux, wykupił za $250M Anova Culinary, gadżet z segmentu IoT gadżet do przyrządzania potraw sous vide - w wodzie o dokładnie określonej temperaturze, który możesz zgrać ze smartfonem. W 2013 zebrali $1,3M na Kickstarter
2. Google rozpoczyna współpracę z H&M nad aplikacją, która monitorując to, co śledzisz, będzie oferowała Tobie idealnie dopasowane ubrania, oczywiście do kupienia przez appkę. Myślą przewodnią ma być przekucie Twojego życia w styl ubierania się.
3. Uber ogłosił, że zaczyna rozwijać projekty latających pojazdów, zatrudniając tym samym weteranów-inżynierów z NASA. Zamów UFO, tylko przez Ubera, już wkrótce.
4. Nowy model Motoroli - Moto Z będzie posiadał funkcje rozpoznawania alkoholu w wydychanym, po czym ma przekonać człowieka do wzięcia taksówki, zamiast siadania za kółko. Powstało na MotoMod hackatonie w San Francisco.
5. Google Maps się zmienia, ogłosił, że dostarczać będzie więcej codziennych informacji, opartych o to, gdzie jesteś. Chodzi głównie o okazje jak "best dinners" oraz "nice to see".

AZJA:

1. Chińskie inwestycje w sektor technologiczny USA rosną w zawrotnym tempie. W 2016 wyniosły $29 mld wobec jeszcze $10 mld w 2015.
2. Najnowsza funkcjonalność Ubera w Indiach pozwala zarezerwować zamówić auto z kierowcą na kilka kolejnych przejazdów, dla tych, którzy wybitnie nie chcą prowadzić sami. (wynajmujesz kierowcę na cały dzień)
3. Korea Południowa zapowiedziała, że zamierza wprowadzić większe regulacje zw. z bezpieczeństwem baterii po aferze z Galaxy Note 7

EUROPA:

1. Google i Facebook ogłosiły, że będą pomagać walczyć z fake newsami podczas wyborów prezydenckich we Francji, które odbędą się już na wiosnę. Projekt nosi nazwę "CrossCheck".
2. N26 to berliński startup, który zamierza zrewolucjonizować sektor bankowy. Właśnie wprowadza usługę, dzięki której można uzyskać kredyt w 5 minut. Ponoć nie jest to chwilówka.
3. Sztokholmska Klarna (płatności online) przejęła za $75M niemiecki BillPay. Odkupiła go od popularnego serwisu Wonga.com
4. Francuski startup PIQ ogłosił współpracę z Rossignol nad inteligentnymi nartami. Będzie to gadżet wearable w formie światełek LED od tych pierwszych, który dostarczy informacje o prędkości, i przebytej trasie. Przyczepiane do samych nart.

GLOBALNIE:

1. Wychodzą kolejne raporty ws. globalnego rynku VC. 31% z nich dokonało mniej inwestycji niż przed rokiem, zaledwie 16% zrobiło ich więcej. 78% VC odnotowało zmniejszenie się wartości ich portfolio, zaledwie 8% odnotowało wzrost.
2. Dla kontrastu: 43% korporacji zrobiło więcej inwestycji niż w 2015. Zaledwie 18% wykonało ich mniej. Korpo nadrabiają "słabe czasy VC".

POLSKA:

1. Your MUSE pozyskało 1M PLN inwestycji.

#inwestycje #startup #prasowka #biznes #pieniadze #swiat #startupcribs

po więcej na:
https://www.facebook.com/StartupCribsPL/
http://startupcribs.pl/
  • 19
poklikaj i daj znać, co myślisz :)


@StartupCribs: Nie do mnie pisałeś, ale odpowiem. Generalnie właśnie takiego czegoś mi brakowało, gdy szukałem pracy i dziwiłem się, że jeszcze nikt tego nie zrobił, pomimo, że inne serwisy z ofertami pracy mogłyby taką mapę łatwo zmontować. Skoro jest tak dużo dobrych ofert pracy w IT, to naturalnym jest, że fajnie byłoby wybrać coś w odpowiadającej lokalizacji. Po co dojeżdżać do pracy godzinę, jak
@zakopiak: nigdzie nie powiedziałem, że tylko takie są :) ? jednak 95% tematu, o którym mówię to startupy właśnie w sensie innowacyjnych biznesów w sieci. Masz też sporo AR/VR, IoT, czy wearables. ;) biznes + technologie. that's it.
@StartupCribs: jasne rozumiem. Widzę na czym opiera się pomysł. Uznaj moje pytanie za pomysł i podpowiedź na rozwój. Może być sobie oddzielna zakładka gdzie ogłoszenia nie mieszają się z głównym założeniem.Hmmm taki upselling? Nie raz grzebałem po tego typu stronkach i zawsze brak tego działu gdzie, graficy, UXsowcy, UI designerzy, Designerzy, Architecture designerzy itp itd..... itp itd, jest trochę tych zawodów okalających programowanie mogli by śledzić branżę, szukać pracy, uczestniczyć w
@axis_mundi: Dziękuję! póki co staram się sprawdzić temat typowo dla programistów, jako że jest to branża, gdzie wyjątkowo ciężko znaleźć pracownika, ale jak temat wypali to oczywiście idziemy dalej :) wielkie dzięki za te sugestie.