Wpis z mikrobloga

Cześć,

Trzeci odcinek kursu programowania i tworzenia aplikacji z użyciem języka C# i platformy .NET Core został właśnie opublikowany - we wpisie na blogu znajdziecie trochę teorii, odnośników oraz informacje odnośnie tego, co się pojawi w odcinku nr 4. Wszystkie materiały są dostępne do pobrania tutaj.

Na start oczywiście Q&A, a następnie omawiamy typy generyczne, wyjątki oraz słowo kluczowe var (+ wzmianka kiedy klasy "anemiczne" mają zastosowanie). Dodatkowo, na sam koniec luźne rozmowy na tematy okołobranżowe - tym razem Patryk opowiada o szkołach programowania oraz jego dotychczasowym procesie nauki.

Aby nie przegapić kolejnego odcinka, po prostu obserwuj tag #akademiaspetza.
Najlepiej oglądać w wersji 4K.

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #naukaprogramowania #informatyka #dotnet #dotnetnews #csharp #spetz
spetz - Cześć,

Trzeci odcinek kursu programowania i tworzenia aplikacji z użyciem ...
  • 33
@spetz: Ale to IDE czy edytor zwykły? W sensie - da się zrobić projekt i będzie mi podpowiadał klasy, zmienne, metody itd. na podstawie tego co jest w projekcie? Czy wszystko w obrębie jednego pliku?
@toshibaas: nara ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@AvantaR: nie używałem dla PHP ale np. używam do JavaScript (jest wsparcie do wielu popularnych frameworków jak i samego języka), Dockera, YAML itd. i wszystko działa bezproblemowo.
@spetz: a czy zechciałabyś wyjaśnić dogłębnie sprawę z dodawanie bibliotek?
Spędziłem kilka dni zanim udało mi się dołączyć gtk do jednego z projektów. Z innymi bibliotekami mam podobny problem.
@Caishen: jest to omówione w odcinku pilotażowym (pod koniec gdy mówię o project.json). Poza tym nie wiem czy nie pomyliłeś platform ale tutaj żadne GTK nie będzie nigdy używane, z tego co kojarzę to to może tylko w Mono działa.