Wpis z mikrobloga

Małe zakupy z #banggood #itemyzchin #elektronika
Lutownica kolbowa kupiona za 27.33zł
Bardzo szybko się nagrzewa jak na lutownicę kolbową. Jakościowo OK, Regulacja temperatury działa, kabel z wtyczką europejską, dali w gratisie przejsciówkę koncówki wtyczki chiny - europa nie wiem po co. Do kompletu 5 różnych koncówek.
Polecam 8/10
Z minusów: trzeba uważać przy używaniu aby przypadkowo nie przestawić sobie temperatury, bardzo lekko chodzi pokrętło regulacji.

Trzecia ręka LED kupiona za 26.81zł. Obecnie kosztuje 73zł i nie ma na stanie w magazynach. Na duży plus podświetlenie lupy LED 3 paluszkami AAA albo kabelkiem USB z powerbanku albo laptopa. Jakościowo, dużo plastiku, ale powinno być ok. Oprócz tych ramion (szczypce) jest nakładane takie małe plastikowe imadełko. Lupa mogła by troche bardziej powiekszać, po prawej stronie jest małe oczko które powieksza bardziej.
Z największych minusów: za krótkie ramię lupy, jak chcemy lutować patrzac przez lupę to musimy patrzeć od samej góry. Szkoda, że do kompletu nie dorzucili gąbki do czyszczenia grotu. Nadaje sie do małych płytek, wieksze płytki się nie zmieszczą.
Jak za te cenę to 7/10 więcej niż 30zł bym za to nie dał.
źródło: comment_5merbE4YIdyk0Kr8ZzBQPV0iIt0XSDbg.jpg
  • 19
@jaguar963: niestety nie mam czym, ale po krótkim małym lutowaniu wszystko wydaje sie byc OK.
@olewales: w poniedziałek, jak wroce do pracy to pożyczę termometr laserowy i zobaczę czy coś tam sie ta temperatura zmienia
@Xava: Lutuję bardzo mało, mam jeszcze transformatorową. Tą kolbową kupiłem w sumie z ciekawości i żeby w garazu mieć jakąś lutownicę pod ręka.
@Zbiniu: zmartwię cię, ale ta lutownica na 99% nie ma elektronicznej KONTROLI temperatury.
Ma jedynie prostą regulację mocy elektrycznej na triaku, oraz samo-regulację temperatury na samej grzałce, która jest PTC - im wyższa jej temperatura, tym wyższa rezystancja = mniejsza wydzielana moc. No ale jakoś to, pi-razy-oko, działa.
Sama kolba jest całkiem wygodna, oraz groty są takie same, jak do wielu np. Xytronic, więc lutownica (zwłaszcza za tą cenę) nie jest
@hrumque: mnie to nie zmartwi bo zdaje sobie sprawę, że nie jest to taka sama regulacja temperatury jak w stacji lutowniczej. Mam tylko jedną lutownicę transformatorowa 100W i potrzebowalem cos słabszego :) Duzo nie lutuję.
@Marcinnx: obserwuj aukcje. Jak będą mieli zapas w magazynie to pewnie cena wroci do niecałych 50zł, może zrobią jakies promo. Ja kupiłem jak było promo i zbiłem jeszcze punktami, bo punkty przeszły mimo ze był tag promo.