Wpis z mikrobloga

@Xaarkes2: @mkarweta pewnie chodzi o to, ze w sportach motorowych jak masz zawodnikow o zblizonych umiejetnosciach to wtedy decyduje sprzet. Widac to chociazby w f1 czy w motogp. Jakbys takiego Rossiego czy Hamiltona wsadzil do slabego teamu to nagle okazaloby sie ze juz nie walczy o mistrzostwo. Kwestia jak kto definiuje sport. Np wg mnie bardziej rowne szanse maja zawodnicy cs czy lola niz sportow motorowych - w sensie wg mnie
@sisiek
@Xaarkes2
Co nie zmienia faktu, że tym sportem rządzi pieniądz ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bo pomimo super przygotowania fizycznego jakie mam szanse z zawodnikami, którzy całą zimę trenują w Hiszpani, mają co roku nowe moto, ba czasami nawet 2 na sezon, ogrom tuningowanych części, treningi po 3 razy w tygodniu... Wystarczy spojrzeć na prostą startową, gdzie od razu widać kto ma seryjny silnik, a kto nie, kto
@211wacek: No to racja, że pieniądze tu odgrywają dużą rolę. Tylko Ci którzy coś rzeczywiście w tym sporcie osiągnęli zaczynali od najmłodszych lat. Błażusiak, Oskar Kaczmarczyk, Walker. Poczytaj/ posłuchaj sobie wywiady z nimi. Oni zaczynali mając 5-7 lat.
Jakoś dziwnie jest ze świadomością, że kilka lat młodszy zawodnik, na słabszym sprzęcie Cię zdubluje :D
@Varien Bardziej kojarzę środowisko motocrossowe bo właśnie z niego się wywodzę :D Kiedyś Jacek Lonka mi opowiadał jak na mistrzostwa Europy wschodniej pojechał na CZ a inni mieli już dużo lepsze KTM, nie przeszkodziło mu to żeby wygrać. Obecnie jest żywą legendą polskiego mx, 38 lat w motocrossie i bodajże 11 tytułów MP.