Wpis z mikrobloga

Sytuacja z życia wzięta.

HURR DURR WYSOKA PLACA MINIMALNA NAJLEPRZA!111


Przed chwilą odebrałem informacje ze spółdzielni, że zwalniają ochorniarzy z osiedla i zamiast tego montuja wiecej kamer monitoringu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogolnie było trzech januszy w cieciówce pracowali sobie na zmiany po 12 godzin dziennie. Umowe zlecenie. Zarabiali po 8 zł na godzine UZ.Ogólnie spoko były ziomeczki, robota lekka, żadnych afer, cieciówka w środku budynku, ciepło, czajniczek, toaleta, telewizorek. I tak w razie draki (nigdy żadnej draki nie było, pełna kulturka, raczej dziani ludzie) wpadały byki z normalnej agencji. Dwóch czekało na emeryture, po 50 chłopy. Trzeci młodszy, ale coś miał z ręką jakiś paraliż czy kij wie co. Ogólnie mieli tylko doglądać czy wszystko gra w budynku i wewnętrznym podwórku (blok z 2008, centrum poznania) i czy ktoś nie cuduje na podziemnym parkingu. A teraz #!$%@?, gadałem z najstarszym januszem i mówi, że dramat, zamiast słodkiego czekania na emeryture u nas ma do wyboru #!$%@? w tesco na stojaka, uganiając się za sebami kradnycmi browar, albo idzie do pośredniaka rejestrowac sie. Mowi, ze #!$%@? te 13 zł, idzie do urzedu pracy, bo za stary juz jest na latanie po markecie.

I tak oto trzech ludzi zostało na siłe uszczesliwionych przez socjalistów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przynajmniej ten komu wynajmuje mieszkanie bedzie mial nizszy czynsz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zarobki #pracbaza #socjalizm #4kuce #bekazpisu #bekazlewactwa
  • 13
@mistrz_tekkena: ale wiedz że postęp techniczny jest dobry a nie zły i wypieranie pracowników przez maszyny jest jak najbardziej na +. Teraz ochroniarze znajdą lepiej płatną pracę gdzie indziej, a ty w razie zdarzeń na osiedlu zawszę będziesz miał twarde dowody które przestawisz w sondzie zamiast zeznań ochroniarza który mógł akurat czegoś nie widzieć. Uwierz że z grupą inwalidzką pracę dostać łatwo, a dwóch pozostałych też ją znajdzie jeśli tylko będzie
sumie jeżeli nic nie robili, a można to zrobić tak samo tylko taniej to chyba dobrze.


@icpanwch: ale jak dobrze? Kolego! Oni chcieli pracować za te 8 zyla na godzine, a my jako mieszkancy chcielismy, zeby ktos fizycznie byl na miejscu i patrzyl za te 8 zł na godzine a nie oko kamery. Zaraz napiszesz, ze spoldzielnia mogla zaplacic wiecej. Pewnie, ze mogla nawet pytala o zdanie mieszkancow czy podniesc czynsz,
@mistrz_tekkena: "Ale nie musisz tlumaczyc oczywistosci. Tylko, ze to nie jest postep techniczny. My chcielismy ich miec na miejscu za te 8 zl, a nie kamere, oni chcieli siedziec w tej swojej budce za te 8 zł. Kazdy tego chcial sytuacja win-win."
Jasne, na razie tak, tylko za pare lat okazałoby się że opłacalniej dla firmy która chroni obiekt jest założyć kamery i tyle. Ale oczywiście musisz od razu włączyć agresywny
Jasne, na razie tak, tylko za pare lat okazałoby się że opłacalniej dla firmy która chroni obiekt jest założyć kamery i tyle.


@justkilling: ale jakiej firmy, jakie taniej? To my decydowaliśmy, mieszkańcy czy chcemy januszów i czy chcemy im płacić opłatą w czynszu. Nie wiem o czym piszesz.

Powiem tyle - prędzej czy później przyszliby ukraińcy patrzeć na osiedle za 6 zł na godzinę i wtedy tłumaczenie tym panom że płaca
@mistrz_tekkena: "Jasne, janusze mało zarabiali, ale jakoś głośno nie narzekali bardzo."

czyli problemu nie ma bo mam zamkniete oczy

Powiedz mi jeszcze co jest złego w "uganianiu się po markecie". Widzisz, ja mam szacunek do ludzi pracy i uważam że poniżej pewnej stawki wynagrodzenie uwłacza godności pracownika, dlatego płaca minimalna istnieje.

"ale jakiej firmy, jakie taniej? To my decydowaliśmy, mieszkańcy czy chcemy januszów i czy chcemy im płacić opłatą w czynszu.
@justkilling: kierujac sie twoja logika to janusz powinien sie powiesic. W sumie praca ochroniarza w tesco tez jest do zastapienia w przewidywalnej przyszlosci technika. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

ale. Problem lezy gdzie indziej. On chcial, my chcielismy. Niestety panstwo sie wtracilo i teraz my mamy kamery, a janusz kolejke do mopsu.
kierujac sie twoja logika to janusz powinien sie powiesic


@mistrz_tekkena: lol, ja tylko stwierdziłem że powinien pracować skoro chce, lub nie jeśli nie chce, trzeba po prostu skończyć z pseudopracami polegającymi na siedzeniu w miejscu skoro można je zastąpić urządzeniami bo jest to marnowanie zasobów ludzkich

albo wiesz co inaczej. Ja cie umowie z nim, pogadacie przez telefon chociazby. Wytlumaczysz mu, ze w sumie to sie dobrze stalo i powinien dziekować.
My chcielismy ich miec na miejscu za te 8 z


@mistrz_tekkena: znaczy mieszkańcy to tacy stereotypowi polscy prywaciarze któym się wydaje, że praca za darmo jest normalna. To, że Polacy są tak wytresowani przez lata rządów liberałów, że godzą się na taką "pensję" to nie znaczy, że to jest normalne. Ustawa o płacy minimalnej właśnie zmieni tą złą mentalność w naszym narodzie.