Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki wczoraj rano #!$%@?łem coś głupiego, nie róbcie tego nigdy bo nie warto. Zamiast przejść się z buta 800 metrów, wróciłem samochodem... No prawie wróciłem bo zatrzymała mnie policja i wydmuchałem 0.5mg/l. Potem na komendzie kolejno 0.45 i 0.43 (czyli jakieś 0.9 promila). Prawko miałem od ponad 7lat, mam 26lvl. Wiem, że teraz dolna granica to 3 lata bez prawka, 5 tys. na jakiś fundusz + grzywna i pewnie zawiasy. Teraz pytanie, czy warto brać adwokata? Czy może poczekać na propozycje prokuratora i wtedy zdecydować? Proszę o konkrety, najlepiej bez #!$%@? jaki to jestem #!$%@? bo to już wiem. Czy ma jakieś znaczenie to, że jestem niekarany i żaden ze mnie patus, tylko programista (ale nie 15k tylko 5). Wiecie jak się kończą takie sprawy po zmianie przepisów w 2015 roku?

#prawo #prawojazdy #alkohol #pijzwykopem #kierowca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 16
Ja w sierpniu 2016 sie porzegnalem z prawkiem ktore mialem od 20 lat ! Poszedlem na samo ukaranie dostalem 3 lata 5 tysi na fundusz i 1000 grzywny i 170 koszty sadowe
@AnonimoweMirkoWyznania: adwokat z pewnością nie zaszkodzi. Tak, ma znaczenie że byłeś niekarany etc. Czasami się opłaca brać dobrowolne poddanie się karze, a czasami nie, zależy od propozycji. Nikt Ci nie wywróży z fusów co się bardziej opłaca.

@dGustator: byłoby to wykroczenie gdyby miał do 0.5 promila, ale miał prawie 1 promil, więc to przestępstwo.

Protip: wyrażenie skruchy ma wpływ na wysokość wyroku
OP: @umount_brain_mount_penis: zacząłem pierwszą pracę 2 miesiące temu, wszystko przede mną :)
@dGustator: no właśnie, jak jest taryfikator to może lepiej poczekać na propozycję prokuratora niż wydawać kasę na adwokata?
@lukaspl79: miałeś adwokata? zawarłeś jakąś ugodę z prokuratorem czy jak to wyglądało? Jakbym dostał taką propozycję to nawet bym się nie zastanawiał.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Zkropkao_Na

BiałkowaDziewczyna: Wiedziales co za to grozi, jakim cudem wydawalo ci sie wczesniej, ze warto? Zrobilbys to samo, gdyby grozila ci kara smierci (a grozila) albo wiele lat za smiertelne potracenie innej osoby? Co mysli taka osoba, jakie mysli przychodzily ci do glowy w momencie podejmowania decyzji?

Zaakceptował: Zkropkao_Na

@AnonimoweMirkoWyznania: adwokat jest po to, żeby sąd i prokuratura nie robili Cię w bambuko. Adwokat ma Tobie przedstawić możliwości i przede wszystkim wypowiadać się w Twoim imieniu, żebyś przypadkiem sam się nie obciążył. Sprawy karne bez adwokata są bardzo ryzykowne i nie polecam. Chyba, że chcesz się przez kilka dni ostro kształcić w tej materii, poznać paragrafy KK na wylot.

To trochę tak jakby mówić, że do lekarza się na razie
@AnonimoweMirkoWyznania Prokurator da Ci pewnie propozycję zawiasów i karę grzywny i podsunie wniosek 335. Nic lepszego nie wynegocjujesz, a do więzienia nikt nie będzie Ciebie chciał pchać bo to Twój pierwszy raz, nikogo nie zabiłeś, a prokuratury i sądy mają o wiele ciekawsze rzeczy do roboty niż pierdzielenie się i pakowanie pijanych do więzienia.