Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3603431/lamanie-konstytucji-to-ochrona-interesu-publicznego-kompromitacja/

Łamanie konstytucji to „ochrona interesu publicznego”. Kompromitacja prokuratury w sprawie niewydrukowanych wyroków

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga umorzyła śledztwo w sprawie nieopublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Poziom merytoryczny uzasadnienia tej decyzji to kompromitacja prokuratury, świadcząca o całkowitym podporządkowaniu śledczych rządowi Prawa i Sprawiedliwości


#tklive #prawo #polityka #neuropa
Pobierz k1fl0w - http://www.wykop.pl/link/3603431/lamanie-konstytucji-to-ochrona-interesu-pub...
źródło: comment_WnnJ4eAiPOAjixXhxGGl8XwV3tAtFITx.jpg
  • 22
@erbo: prokuratura uważa, że to były orzeczenia

Jak ustalono, zaniechanie publikacji w/w orzeczeń, było działaniem podyktowanym ochroną interesu publicznego, wyrażającym się w niedopuszczeniu do wprowadzenia do obrotu prawnego rozstrzygnięć sprzecznych z obowiązującym porządkiem prawnym.
@k1fl0w:
No przecież jest tam napisane dokładnie to co napisałem. To były orzeczenia, a nie wyroki TK, pod którymi wymagane było 13 podpisów.
@stekelenburg5: Serio myślisz że mnie ruszają twoje manipulacje na mój temat?
Przecież mam jedynie bekę z ciebie i pajaców którzy to plusują xD

Bo to jedynie potwierdza moją tezę którą powtarzam od wielu lat, 90% ludzi to debile którzy nie umieją czytać.
WYROK
1. «orzeczenie sądu dotyczące winy i kary lub rozstrzygające spór»
2. «jednoznaczne stwierdzenie informujące o czymś przykrym, ostateczna decyzja lub opinia w jakiejś kwestii»
3. «to, co niesie los»

ORZECZENIE
1. «część zdania informująca o czynności wykonywanej przez podmiot, stanie, w którym się znajduje, lub o procesie, któremu podlega»
2. «rozstrzygnięcie konkretnej sprawy przez sąd lub inne organy, wydane w postaci wyroku lub postanowienia»
3. «opinia w jakiejś sprawie, rozstrzygnięcie lub
@Zashi: Rozumiesz różnicę między orzeczeniem kilku sędziów, a wyrokiem Trybunału? Czy to za trudne?
Wyrok czy też orzeczenie Trybunału musi spełniać określone warunki.
A orzeczenie 12 sędziów ich nie spełniało, bo ustawa określała że wyrok TK może wydać jedynie 13 sędziów.