Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki,

W najbliższy piątek, tj. 17 lutego, w Obserwatorium Astronomicznym w #krakow będę prowadził Wieczór z Gwiazdami. O godzinie 18:30 zaczynam referatem pt.: "Niebo. Inaczej". Opowiem o tym, jak widzi niebo zawodowy astronom obserwator. Mam nadzieję przedstawić Wam to, jak widzi gwiazdy ktoś, kto z nimi przebywa na co dzień, oraz jak wygląda niebo bez zaśmiecenia światłem. Tematem przewodnim będzie ewolucja gwiazd i kosmosu w ogólności. usłyszycie ode mnie dwa słowa o zwykłych gwiazdach, pulsarach, czarnych dziurach ( ͡° ͜ʖ ͡°), pulsujących białych karłach, rożnych rodzajach mgławic oraz co można w nich znaleźć.

Zasadniczą różnicą między tym, a wszystkimi innymi Wieczorami, będzie zupełnie nietypowa sytuacja towarzysząca referatowi ( ͡° ͜ʖ ͡°).Już trzy osoby zadeklarowały się przyjść z... ciastami. Chcąc pociągnąć tę nową świecką tradycję, ugotuję setkę cukierków-krówek na ten Wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°). Słowem, kto pierwszy, ten lepszy!

Zachęcam Was do przyjścia na mój wykład. Dodatkowo, zachęcam do przyjścia z własnoręcznie przygotowanymi dobrociami :D Napiszcie mi proszę w komentarzu poniżej, czy wpadniecie z ciastem. Gwarantuję talerzyki i widelce!

W przypadku idealnym zaprosiłbym Was na pogaduchy o kosmosie przy filmach i winie, ale do tego stopnia jeszcze się nie zbliżymy przez najbliższe kwartały. Wiecie jak to jest... Wszystko trzeba na legalu, oficjalnie. Dlatego zaczynam od zachęty przyniesienia ze sobą domowego wypieku!

W sumie, to każdy odwiedzający nas na Wieczorze powinien się zarejestrować. W praktyce jednak, ponieważ impreza jest kompletnie darmowa, zdarza się, że i połowa zarejestrowanych osób nie przychodzi. Coś mi mówi, że będzie dużo wolnego miejsca. Przybywajcie tłumnie. Wystarczy że mi napiszecie tutaj, że macie zamiar wpaść. Niezobowiązująco. Żebym tylko przygotował miejsce siedzące.

Po referacie zazwyczaj jest oprowadzanie i obserwacje przez teleskop Maksutow. W piątk jest możliwośc braku pogody. Niemniej, oprowadzę Was po Obserwatorium, pokażę wszystkie instrumenty, a tych najbardziej zainteresowanych ciekawostkami astronomicznymi, wezmę do naszego mini-muzeum, gdzie pozbierałem szpeje używane przez astronomów przez ostatnie 100 lat. Tam mogę Wam pokazać maca z 1990 roku, dysk (bardzo)twardy z lat 70tych, obiektywy, okulary, filtry, klisze fotograficzne szklane, fotopowielacze, fotometry, monochromator, komputery AT/XT i inne ciekawostki... oraz wziąć Was do podziemi fortu 38 Skała.

Nawet nie wspominam o tym, że będę do dyspozycji i będę zobowiązany odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące czarnych dziur, przyszłości życia na Ziemi i Wszechświata w ogólności. Tylko się nie zdziwcie, jeśli odpowiem "nie wiem" :D.

Wołam wszystkich zainteresowanych moim tagiem: #astronomiaodkuchni, tagiem #krakow, #astronomia i #kosmos, a na potrzeby ciast(k)owego spotkania w najbliższy piątek... #gastronomiaodkuchni :D

Mam nadzieję Was zobaczyć już za parę dni!
Pozwolę sobie przypomnieć o imprezie we środowe popołudnie używając tych samych tagów.

Do zobaczenia!
Al_Ganonim - Hej Astromirki,

W najbliższy piątek, tj. 17 lutego, w Obserwatorium A...

źródło: comment_2Fjuzl6hucFpRZIFvvixUgNzr4dCflhg.gif

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@Allbis: Raz w miesiącu są takie imprezy, ale że mi nie płacą, to ja sam wykładam tylko dwa razy do roku ^^. Ale współorganizuję takie coś co miesiąc, więc wpadaj. Otwarte.
  • Odpowiedz
Już trzy osoby zadeklarowały się przyjść z... ciastami. Chcąc pociągnąć tę nową świecką tradycję, ugotuję setkę cukierków-krówek na ten Wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°). Słowem, kto pierwszy, ten lepszy!


@Al_Ganonim: astronomia od KUCHNI

TERAZ ROZUMIEM OMFG CAŁE ŻYCIE W KŁAMSTWIE
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: Kurde, nie wiem jak uda mi się z czasem ogarnąć. Pokusa przyjścia jest bardzo duża, jednak zobaczę jak mi się poukładają rzeczy i praca, dam jeszcze znać. :D

Zawsze jak nie będzie pogody to można pooglądać slajdy ze zdjęciami, myślę, że wielu zainteresowanych znalazłoby takie rozwiązanie :)
  • Odpowiedz
@raisond_etre: @malachite Jest parking wewnątrz ogrodzenia, darmowy, strzeżony, Ile osób? Od 65 do 20, bardzo zależne od pogody. Górny limit nałożony przez naszą bardzo małą salę wykładową.

@Allbis: 17 marca. Marcin Kuciak będzie opowiadał o, najprawdopodobniej, kometach (odkrywca komet).

@sorek: ile ta krówek ugotowałem na seminaria studenckie, omg.

@mactrix: Cho. Ciastka mile widziane :D
  • Odpowiedz