Wpis z mikrobloga

Co ten #microsoft. Ja wiem, że #windows jest niedopracowany. Ale jest na tyle dobry, że myślałem, że nie trzeba ręcznie grzebać w plikach jak w #linux, żeby coś zrobić.

Zmienna systemowa PATH. Potrzebuję tam coś dodać. Otwieram okienko gdzie się dodaje, próbuję, i co? Nie da się! Długość zmiennej systemowej jest ograniczona! Tak! Serio, musieli dać ograniczenie do kilkuset znaków?

Nie mam za bardzo co wywalić, bo wszystko jest mi potrzebne, albo to jakieś pierdoły systemowe i strach wywalać. Szukam w necie, bo wpadłem na pomysł, że dało się spod konsoli (bo może tylko okienko ma ograniczenie xD ). Ale znalazłem to: http://www.charlesrcook.com/archive/2012/08/27/path-environment-variable-too-long-and-truncated.aspx

Zamiast podawać kilka razy ścieżki do folderów podrzędnych, można podać raz folder nadrzędny. Wiecie kto spierdzielił i podał kilka ścieżek do folderów podrzędnych? Tak, Microsoft! Przecież wiedzieli o ograniczeniu, które sami zrobili, a nadal się rozpychali swoimi ścieżkami. Ta, pewnie będzie tłumaczenie, że to inny zespół i nie wiedział. Ta, jak "inna redakcja".

To:

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\110\Tools\Binn\
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\Tools\Binn\
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\DTS\Binn`

Można zamienić na to:

C:\Program Files\Microsoft SQL Server`

#gorzkiezale
  • 8
@szpongiel: znaczy to nie był serwer, po prostu u siebie na komputerze kodzę. A że mam pierdyliard różnych języków, środowisk itd, to potrzebowałem sporo dodać do PATH-a (albo samo się dodawało).

Powiecie, że programista to ma siedzieć na Linuxie. Ale co ja zrobię jak wychowałem się na Windowsie i jest mi po prostu wygodniej? Coś nie działa, to chwilę posiedzę i wiem jak naprawić. A na Linuxie, to bym się grzebał
@Kryspin013: no właśnie jak się otworzy Notatnik, to nie ma możliwości zapisania jako UTF-8. Ale Notatnik obsługuje UTF-8. Skąd wiem? Bo jak się w czymś innym zrobi plik UTF-8 (np. Notepad++), otworzy się go w Notatniku i zapisze, to już zapisuje w UTF-8.
Nie mam pojęcia czemu nie dodali opcji zapisu jako UTF-8, mimo że go obsługują xD Albo sami nie wiedzieli co obsługują i inna osoba dodawała obsługę UTF-8 ("a
@mk321: Bo notatnik prawie nic się nie zmienił od czasów windowsa 3.11. Jak chcesz wymusić domyślnie zapis w utf-8 to musisz grzebać w rejestrze. Zgaduję że zostawili to tylko wyłącznie ze względu na kompatybilność wsteczną. Zresztą bardzo wiele rzeczy w windowsie można tłumaczyć kompatybilnością wsteczną co jednocześnie można utożsamiać z kretynizmem twórców.
@mk321: rozumiem potrzebę środowiska developerskiego ale chodziło mi o server w nazwie MS SQL Server.
Korzystałem z Windy, Linuxa oraz Maca i do pracy programisty* najlepszy jest Linux.


Z tym pisaniem se sterownika to takie gadanie. O ile nie masz jakiegoś egzotycznego sprzętu albo bardzo nowego, co dopiero pojawił się na rynku, to 95% działa od razu. Jest wręcz lepiej z tym niż na windzie, gdzie wciąż często trzeba szukać