Wpis z mikrobloga

@bladykiel: kompletnie bym sie nie zgodził, że NVIDIA trafi dużo więcej z czasem :) było kiedyś porównanie nowiutkiej karty nvidii (prosto z pudelka i folii) oraz tej samej tylko eksploatowanej przez pare lat na grach przede wszystkim. Testy pokazały, że nie ma żadnych spadków jakości ani wydajności, fpsy były na takich samych poziomach.

Nie mniej jednak gratuluje :) zazdroszcze tego uczucia rozpakowania tych elementów :D Czuwaj !
@matt_maker: Może inaczej sformułuję moją odpowiedź, gdyż nie chodziło mi o "stratę wydajności spowodowanej eksploatowaniem". 2 porównywalne karty (nvidii oraz radeona) podczas premiery to nvidia wygrywa, natomiast po upływie jakiegoś czasu (radeon ma problem z aktualizowaniem sterowników na czas) to radeon wychodzi na prowadzenie :) (jakiś czas temu takie porównanie było na jakimś kanale na YT)
@bladykiel: Nie będziesz wiedział dopóki sam nie doświadczysz tego na własnej skórze (a może już doświadczyłeś). Nvidie mam odkąd pamiętam i nie kupiłbym nic innego. Nigdy nie miałem problemów z ich kartami, aktualizacjami... może mam szczęście, nie wiem.
@Floweczek: oczywiście że tak :) Jednak różnica ponad 900 zł za gtx1070 jest za duża jak dla mnie (Gram tylko na FHD). Ogólnie miałem dylemat czy wybrać i5 + gtx1070 czy zestawik powyżej. Do gier zestaw z 1070 byłby lepszy, ale czuł bym dyskomfort podczas innych aktywności stąd ten wybór).