Wpis z mikrobloga

Nowy materiał Rossija24 o Armii Krajowej.

https://www.youtube.com/watch?v=RrRU4M1zUP8

W skrócie -
-W Polsce zamiast rzeczywistych oswobodzicieli gloryfikuje się AK. A przecież niektóre oddziały Armii Krajowej współpracowały z Gestapo i dopuszczały się jawnego terroru na sympatykach komunizmu. Jest tez teza, że to nie tylko antykomunizm nimi kierował, ale rusofobia. Cytuje sie raport gdy żołnierze AK po napaści na wieś torturowali przebywających tam robotników i chłopów łamiąc im ręce i nogi a potem zabijajac. Inne cytaty mówią o wymordowaniu sowieckich żołnierzy wracajacych z niemieckiej niewoli oraz zabiciu rannych partyzantów radzieckich.

Potwierdza się moja teza, że Rosjanie w każdej chwili akcentując to co im pasuje mogą przeprowadzić wobec AK negaytwyną kampanię i pokazywac tę formację w sposób zbliżony do UPA.
Niech ktoś podrzuci to na Kresy.pl oni lubią robić artykuły nawet z mniejszych ukraińskich mediów to pewnie takiego materiału z wielkiej rosyjskiej tv nie pominął.

#rosja #rosyjskiemediaopolsce
#ukraina #armiakrajowa
  • 6
@garreciq: Zauważyłem, że ich łagodnie traktują (chociaz czasem coś zamieszcza) i mówj wpis to taka ironia.
Nawet kiedyś do nich podesłałem jedno wideo gdzie rosyjski historyk na powaznym spotkaniu przedstawicieli róznych instytutów oskarżał Polakow o wymordowanie motykami dziesiatek tysiecy niemieckich kobiet i dzieci w ciagu dwóch dni 1939 roku i nie zamiescili tego.