Wpis z mikrobloga

dlaczego zagraniczne #seriale wyglądają wizualnie lepiej niż polskie? Czy to zasługa formatu NTSC? Za każdym razem jak oglądam polskie produkcje mam wrażenie, że są kręcone tanimi cyfrówkami - a nie są, przecież sprzęt filmowy się w miarę ujednolicił na świecie. W naszych serialach wszystko jest takie ostre i jeszcze to oświetlenie na blachę, a w amerykańskich jest taka fajna głębia ostrości i dobrze dobrane światło. Wynika to z mniejszego budżetu czy po prostu polakom się nie chce bo trudniej tak ładnie nakręcić? Przecież mamy takich dobrych filmowców/operatorów zgarniających nagrody itd a jednak wciąż polskie seriale wyglądają kiepsko, pomijam scenariusze. Naszło mnie bo właśnie oglądam ten nowy serial na tvn ale jakościowo to wygląda jak "na wspólnej"
#film
  • 11
@goorskypl no oglądam i na pewno w zachodnich jest większa głębia ostrości, lepsze światło i cienie, więcej statycznych ujęć zamiast machania kamerą
@Dolan: jedna scena w belle epoque była nagrana w ciemnym pokoju.. i była tak słaba że faktycznie wyglądała jak nagrana jakąś lustrzanką.. I już nie wiem czy narzekać na brak porządnej kolor korekcji w tym serialu, czy tam są aż takie braki sprzętowe.
@Elessar: ta scena gdzie poszedł po pistolet? wg mnie kolorystyka była całkiem spoko ale znowu, ujęcia i plany były kiepskie, zbyt szerokie, za dużo tej kamery łażącej za aktorami
@Dolan: tak, dokładnie ta scena, moim zdaniem tam było za niebiesko i zbyt płasko ze światłem. Żadnej kontry i przełamania, żeby chociaż jakaś głupia świeca przy ścianie i blask na pół policzka.. no nie wiem, może się czepiam..