Wpis z mikrobloga

@zarobiona @perdoo-pedro:

Szkoda, że właśnie w Luboniu nie ma stacji pomiarowej. Wygralibyśmy wszystkie rankingi od końca.

Jak wjeżdżam autem od strony autostrady na Armii Poznań to czuję smród palonego świństwa jak w radzieckiej hucie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
O stężeniu januszostwa w Żabikowie nawet nie wspominam, bo to jest #!$%@? dramat, jak z co drugiego domu sączy się trujący dym z węgla i śmieci.

IMO #!$%@?ć kary
@VanBruggen: tak wlasnie myśle z tym rankingiem. Na tym zabikowie to taka mentalność. Stare przedwojenne chalupy, ludzie od pokolen tam mieszkaja jak nawet zwrocisz uwagę to " co mi wlozek będzie gadał"... Juz miałam jedną batalie. Taka ladna pogoda i nawet prania nie mozesz na zewnątrz wywiesic bo wszystko smierdzi()
@zarobiona: Pytanie, czy faktycznie możemy coś z tym zrobić. Wiem, że można zadzwonić po Straż Wiejską, ale podobno dają mandat max. 200 zł i nic z tego nie wynika. Nie wiem, czy to prawda.

Druga opcja: bagiety i jakiś paragraf o truciu sąsiadów/środowiska?

Trzecia opcja: Samodzielne edukowanie januszostwa o rozpalaniu od góry, używając głównie argumentu o oszczędności ok. 1/3 węgla, bo te o zdrowiu dzieci z okolicy, robactwo będzie mieć głęboko