Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko mam a wy wszystko wiecie. Mój tata potrącił babkę na przejściu (obydwoje mieli zielone), nie zauważył i nie zdążył wyhamować, babkę lekko musnął. Zawiózł na pogotowie, pojechała do szpitala na RTG i ją puścili. Generalnie nie stało się nic i nie miała nawet jednego siniaka. Dostał wezwanie na policję i poszedł dzisiaj myśląc że dostanie mandat i po sprawie. Tymczasem sprawa skierowana do sądu i grozi mu 3-6mcy bez prawka. Dla niego tragedia. Miał ktoś taką sprawę ostatnio? Straszą czy serio to możliwe? Coś wspominał o 600zł mandatu (strasznie chaotycznie mówił), ale jeśli daliby mu mandat to sprawa powinna być zakończona bez sądu? Albo może ktoś polecić adwokata z Radomia/Kozienic? #prawo #kiciochpyta
  • 17
@ziemniag
@maniok skrzyżowanie w kształcie T, jak główna - stoi to I ma zielone i w prawo i w lewo i piesi na - . Tata jechał w lewo i babka tam na przejściu szła. Mam nadzieje ze dobrze wytłumaczyłam i złapiecie o co mi chodzi z kreseczkami :)
@chixi machnij coś w paincie. Tak czy siak rozumiem że policji nie było na miejscu zdarzenia, w szpitalu zbadali, wszystko ok i puścili babeczkę, ta opowiedziała w domu Januszowi co się stało a ten ja namówił żeby zgłosić to na policję bo się może uda odszkodowanie wyłudzić
ale jeśli daliby mu mandat to sprawa powinna być zakończona bez sądu?


@chixi: tak,ale może jednak babka wróciła do szpitala albo później coś wyszło ze zdrowiem...
jeśli nie miał takich zdarzeń w przeszłości i okaże skruchę kara powinna być łagodna
@maniok policje wezwało pogotowie bo podobno muszą, mam tylko telefon chwilowo :/
@darek-jg zadzwonilam do niego teraz jak ochłonął i mówi ze dostał punkty a to prawko to w zawiasach mu zabiorą 3-6mcy na 2 lata. I tak to skonsultuje bo jakby się potem okazało ze jednak nie tak to ja ich będę musiała wszędzie wozic. Babce nic nie jest bo byłby inny zarzut
@chixi: jak w zawiasach to formalnie nie zabiorą,tyle że przez okres zawieszenia będzie musiał uważać żeby znów coś takiego nie zrobić,pewnie jeszcze dostanie nawiązkę do zapłacenia...
@darek-jg ciekawe ile to może wynosić skoro jej się na prawdę nic nie stało (na pogotowiu wszyscy policjanci i ratownicy śmieszkowali, lekarka powiedziała że to do niej (potrąconej) należy decyzja czy chce na RTG bo ona (lekarka) nie widzi podstaw...
@finam dzwonił, generalnie pogadałam ze znajomym z drogówki i mówi ze nie ma takiej możliwości żeby sąd zasądził coś więcej niż mandat i goście z tej drogówki to bubki i straszą po prostu.