Wpis z mikrobloga

Ty wzbogacasz uran w piwnicy bo chcesz mieć wolność do posiadania broni atomowej, nie chcesz by ktoś zakazywał Ci posiadania broni atomowej. Żeby nikt Ci nie mówił co masz robić.
Ale w praktyce taka sytuacja polityczna oznacza, że ja biorę widły, żeby zapewnić wolność od zagrożenia życia swojego i swojej rodziny i wymierzam sprawiedliwość osobiście by uwolnić swoją rodzine od realnego niebezpieczeństwa.

Kto walczy o wolność JA czy TY? Która wolność jest dobra a która zła?

#wolnosc #libertarianizm #liberalizm #polityka
  • 30
@Kapitalis:
1. Jak mam zagwarantować sobie bezpieczeństwo i wolnośc swojej rodziny od zagrożenia śmiercią w inny sposób?
2. Łamie zasadę... Ale mamy żyć rozumem czy hasłami i ideologiami? Co życie mojej rodziny ma interesować zasada o nieagresji? Ja mam rozwiązać konkretny problem zagrożenia życia mojej rodziny a nie dopasowywać się do haseł, nie jestem fanatykiem dla którego są najważniejsze jakieś "święte" zasady.
@Kapitalis: Ta zasada sie troche przeciwna instynktowi samozachowawczemu. Inny przyklad. Ide z zona i dzieckiem po chodniku. Z bocznej uliczki wychodzi sebix w celach widocznie wrogich. Kiedy mam prawo go zaatakowac? Jak wjmie noz? Jak wyjmie pistolet? Jak wyceluje pistolet w kogos z nas? Czy dopiero jak bedzie agresja i zastrzeli kogos? Wg mnie gdy widzisz ze ktos przygotowuje sie agresji ktorej potem nie powstrzymasz, to juz jest moment na reakcje.
@Haqim: Taki np Korwin twierdzi, że prewencja jest lewacka, że każdy może popełnić przestępstwo ale musi się liczyć z karą.
Jak dla mnie absurd. Oznaczałoby to, że pożądaną sytuacją jest ukaranie mordercy mojej matki a nie niedopuszczenie do jej zamordowania. Do tego prowadzi ideologiczne myślenie zamiast pragmatyzmu.
Ale w praktyce taka sytuacja polityczna oznacza, że ja biorę widły, żeby zapewnić wolność od zagrożenia życia swojego i swojej rodziny i wymierzam sprawiedliwość osobiście by uwolnić swoją rodzinę od realnego niebezpieczeństwa.


@Generau-armii-progresywnej: Czyli jesteś przeciwny prawu do posiadania broni palnej, bo taka osoba na pewno musi jej użyć do ataku na twoją rodzinę, mimo że trzyma ją sobie w piwnicy i nic nie wskazuje na to, że chce jej użyć?
@3edcvfr4: To zależy od sytuacji. Jeśli ją będziesz trzymać do obrony miru domowego i nie będziesz stanowić realnego zagrożenia dla innych to nie mam nic przeciwko posiadaniu broni w piwnicy. Ale sytuacja się zmienia gdybyś był sebiksem i paradował po moim osiedlu z klamką a swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie. Wówczas najrozsądniej było by zrobić zebranie mieszkańców, zebrać siłę polityczną i powołać prawo zakazujące sebiksowi chodzenia z klamką dla bezpieczeńśtwa społeczeństwa.
@Kapitalis: Może zabronić, bo na tym polega polityka. Inni ludzie w imię swojej wolności od zagrożenia dla swojego życia nie pozwolą Ci tworzenia broni nuklearnej. Jeśli chodzi moje zdrowie mojej rodziny to podejmuje odpowiednie kroki a nie patrze na świętą księge gdzie jest napisane "nieagresja!". Jak ktoś woli ideologię niż realne rozwiązywanie problemów to jest fanatykiem takim jak talibowie.
@Generau-armii-progresywnej: a co do Twojego postu, sam piszesz że ktoś buduje sobie broń w piwnicy a Ty chcesz iść na niego z widłami bo Tobie się WYDAJE że na pewno coś Ci zrobi za pomocą tej broni.

W takim razie ja uważam że Ty posiadając widły w oborze możesz mi coś nimi zrobić i idę na Ciebie z kosą.

Z kolei pani Jadzia sądzi że ja mając kosę może jej zagrażam