Wpis z mikrobloga

@Meissner: hmm naukowego thrilleru nie mam innego pod ręką, ale mogę Ci polecić "Miasto ślepców"- wciągająca, katastroficzna no i daje dużo do myślenie, naprawdę polecam :)
@Meissner: co prawda nie do mnie pytanie, ale przy okazji odpowiem.
Ze swojej strony tak na szybko polecam: Zagłada Księżyca - Jack McDevitt (katastroficzna) #juja29
Rój - Crichton (jest nauka, jest akcja).
Crichton ogólnie ma bardzo fajne książki, czy to Norton 22 o katastrofie samolotu pasażerskiego, czy Park Jurajski (tej książki chyba nie trzeba opisywać bliżej). Praktycznie każdą jego książki się czyta jednym ciągiem.
@Meissner: @kupidyn_ciemnooki: @L3stko: w połowie Marca wychodzi "Helisa" Marca Elsberga: Oni nas zastąpią. Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie?
Najnowsza powieść autora bestsellerowego Blackoutu.
Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze - czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które
@Juja29: To może polecisz coś coś w podobnym stylu - naukowy thriller?

@Meissner Limes Interior Zajdla może nie do końca thriller, ale jest tam jakaś tajemnica i trzyma w napięciu - ludzie podzieleni są na klasy od 6 do 0, żyją w wielkich metropoliach, mają wszystko czego potrzebują do życia z przydziału, takie minimum egzystencjalne. Awans do kasty wyższej daje większe możliwości, ale nie jest do łatwe dlatego są pewni kanciarze