Wpis z mikrobloga

Jak przywrócić omyłkowo usuniętą partycję? Nic się w niej nie zmieniło. Pozostała tylko nieprzydzielona przestrzeń. Chciałbym aby ta przestrzeń była z powrotem partycją rozszerzoną /dev/sda9, bez jej formatowania.
#linux

Wersja rozbudowana tego pytania:

No i nie wiem jakim sposobem zniknęła mi partycja z systemem Antergos z partycji rozszerzonej /dev/sda9(partycja startowa) i jest teraz "nieprzydzielona" przestrzeń.

Jest to dosyć dziwne, bo z poziomu Antergosa tego zrobić nie mogłem (chyba się nie mylę?).
Zrobiłem partycję /dev/sda3 z instalatorem Windows 10.
Odpaliłem instalator z GRUB'a. Z poziomu instalatora Windows'a tylko stworzyłem partycję /dev/sda2, na tego Windows'a. Widać to bo dopiero dzisiaj stworzyłem parycję 5 GB na instalator Windows'a. A tak te partycje mialy po 50 GB.
W zasadzie niemożliwe żebym sam w jakiś sposób usunął /dev/sda9.

Co ciekawe Discs pokazuje mi teraz całą partycję rozszerzoną jako wolne miejsce.
A GParted normalnie.
Mogę normalnie w partycje rozszerzone wchodzić, wszystko działa.

Co się mogło stać? No i jak przywrócić tą partycję żeby była taka jak do tej pory, ale razem z danymi? Co prawda nic tam ważnego nie ma ale chce wiedzieć jak to zrobić i jeśli się da to się okaże czy coś więcej się z nią stało.

PS. Ta partycja z etykietą Lin to osobny Linux Mint, który miałem wcześniej.
look997 - Jak przywrócić omyłkowo usuniętą partycję? Nic się w niej nie zmieniło. Poz...

źródło: comment_4feIJS72j6BDThy50bLCRyVE3xU9Lvuc.jpg

Pobierz
  • 10
@Elusznik:
Co to jest?

TestDisk 7.0, Data Recovery Utility, April 2015
Christophe GRENIER
http://www.cgsecurity.org

Disk /dev/sda - 500 GB / 465 GiB - CHS 60800 255 63

The harddisk (500 GB / 465 GiB) seems too small! (< 2548 GB / 2373 GiB)
Check the harddisk size: HD jumpers settings, BIOS detection...

The following partition can't be recovered:
Partition Start End Size in sectors

FAT16 <32M 266968 111 63 309786 166
W Quick search jest wykryta ta partycja:
Linux 13336 7 48 19187 247 4 94011392 [LinExperiments]

Czy z tą wiedzą można coś zdziałać?

Deep search jakoś niejasno działa ale spróbuję jeszcze raz bo mam to:
www.cgsecurity.org/wiki/TestDiskKrokpokroku#Partycjici.C4.85gleniema:poszukiwaniepog.C5.82.C4.99bione.28DeeperSearch.29
Po Deep search jak wybiorę partycję oznaczona tak samo jak to z Quick search to się pojawia coś co jest chyba całą 4tą partycją podstawową która zawiera wszystkie partycje rozszerzone i ma etykietę Pliki. Co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe bo taką etykietę ma tylko jedna z partycji rozszerzonych.

Boję się dać Write w takiej sytuacji bo na innych partycjach rozszerzonych już mam cenne dane.

Dziwne to wszystko. Co zrobić?