Wpis z mikrobloga

3616 - 1 = 3615

Tytuł: Studnia Wstąpienia
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantastyka, fantasy
★★★★★★★★

Zrywasz się z podłogi obudzony przez krzyki dochodzące z ulicy. Słyszysz swoich przyjaciół, skaa,

skandujących "Ostatni Imperator zabity!". Nie do końca rozumiejąc, wychodzisz z chaty i

dostrzegasz Kredik Shaw w płomieniach..


Sanderson jest mistrzem pióra. Odkąd przeczytałem jego Drogę Królów będącą, wraz z kontynuacją, moją ulubioną książką ufam mu jak żadnemu innemu pisarzowi. Dan Simmons zawiódł gdy wgłębiłem się po genialnej dylogii Hyperiona w świat opanowany przez Pax setki lat później. Choć zawiódł to nieodpowiednie słowo- znudził. Zbyt mało zwrotów akcji, samej akcji, za mało Hyperiona w tej dylogii Endymion.. Ale nie o tym mowa. Brandon to maszyna produkująca najlepsze fantasy jakie przyszło mi czytać. Momentów gdzie dostajemy gęsiej skórki w serii ABŚ jest dziesiątki (!). Z Mgły Zrodzony musiał być słabszy, gdyż nie jest możliwe dla mnie stworzenie drugiego tak kompletnego, wciągającego świata (nawet w tym samym uniwersum). I jest. Jest słabszy, ale mimo to pierwsza część oferowała kilka wzniesień pulsu i ciarek, a druga jest w tym jeszcze lepsza.
Jeśli lubicie Brandona zapewne macie już tę serię za sobą, a jeśli nie to musicie to przeczytać. Jeśli z Brandonem nie mieliście do czynienia to bierzcie się za czytanie bo drugiego takiego autora po prostu nie ma.

#ksiazki #bookchallenge 1/24 #bookmeter

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Croudflup - 3616 - 1 = 3615 


Tytuł: Studnia Wstąpienia
Autor: Brandon Sanderson...

źródło: comment_X7JRPOfrd9eSheOpXiCkyRd31hhEu4Ow.jpg

Pobierz
  • 6
@Croudflup: Sanderson ma niesamowity talent do kreowania świata przedstawionego. Całą trylogię Z Mgły Zrodzonego czyta się przyjemnie, ale najlepsza jest niewątpliwie trzecia część, która bardzo miło mnie zaskoczyła pewnym plot twistem. Gdyby tylko Wydawnictwo MAG nie spieszyło się tak strasznie i poświęciło więcej czasu na korektę :( Strasznie dużo literówek i pomieszanych imion postaci(zwłaszcza pod koniec). Miałem nadzieję, że po tym "incydencie" bardziej przyłożą się do korekty tłumaczenia trylogii Waxa i
Z Mgły Zrodzony musiał być słabszy, gdyż nie jest możliwe dla mnie stworzenie drugiego tak kompletnego, wciągającego świata


@Croudflup: To ABŚ jest kolejnym światem. Trylogia Z mgły zrodzonego była już skończona, kiedy Sanderson wydał Drogę królów.