Wpis z mikrobloga

#gamedev #unity #gry #pcmasterrace #nieprogramowanie #mbcontent #heheszki

Skończyłem projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie założenie było takie by po przerwie od nauki gamedevu po prostu zrobić grę od początku do końca. Ale to by było za nudne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc pozwoliłem sobie zrobić małe heheszki w dobrej woli z Panem @m__b i głosem @majkigee ( ͡° ͜ʖ ͡°) efekt oceńcie sami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://niebezkrytyczny.itch.io/mbs

Gra to prosta zręcznościówka oparta na bubble struggle. Poruszamy się na boki, unikając piłeczek. By wygrać trzeba zestrzelić hakiem wszystkie piłeczki. Ale uwaga, piłeczki nie znikają, tylko dzielą się na dwie mniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) aż do momentu gdy nie będą miały na co się podzielić. Wygrywamy level gdy zniszczymy wszystkie piłeczki - wtedy przechodzimy do następnego. Gra posiada 5 poziomów, ostatni duplikuje się w nieskończoność. Ale konia z rzędem temu, kto do niego dojdzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) podbiłem poziom trudności by wam nie było za łatwo. No i w grze jest prosta punktacja, także jak chcecie, wysyłajcie screeny z waszymi punktami ( )

Sterowanie to A/D lub strzałki lewo/prawo by poruszać klockiem, spacja albo lewy ctrl strzelają. Nie mam pojęcia jak sprawa się ma z kontrolerami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gra jest w WebGL, działa dobrze na chrome i operze, trzeba tylko zaakceptować "niekompatybilny" plugin. Na firefox zauważyłem ścinki animacji, ale to było przy projekcie uruchamianym lokalnie, nie testowałem z itch.io .
Gdybym był chamem to bym wam powiedział, byście zwiększyli głośność, bo dźwięki są cicho


Ze znanych bugów - czasami jeżeli hak złapie piłkę zbyt blisko bocznej ściany to ta, duplikując się, wyskakuje za ekran gry. Myślałem że to załatałem, stawiając collider za obszarem widzenia gracza ale niestety - gra nie zalicza nam zniszczenia piłki i gra się nie kończy po oczyszczeniu ekranu. Jeśli będzie ciśnienie załatam to jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Have fun and enjoy ( )

PS : Jeśli @moderacja albo @m__b uważa że przekroczyłem granicę dobrego smaku to proszę, poinformujcie mnie, nie usuwajcie tematu, wyłącze dostęp do gry, pozmieniam co trzeba.
N.....y - #gamedev #unity #gry #pcmasterrace #nieprogramowanie #mbcontent #heheszki 
...

źródło: comment_DBNhXRyJieKnnec9zQeD8Jddh0M0ENLx.jpg

Pobierz
  • 10