Wpis z mikrobloga

@asddsa123: Wersja bez podatków:
"zmarłem razem z matką w czasie porodu"
albo:
"umarłem z głodu w wieku lat 4ch, kiedy przestępcza banda napadła miasteczko, w którym żyjemy i obrabowała je, zabijając wielu ludzi"
ewentualnie (dla szczęśliwców):
"zmarłem jako nastolatek od ciosu nożem kiedy zostałem obrabowany".

BTW: Nie wydaje się śmieszne, że podatek za mieszkanie jest mniejszy, niż za telewizor?
@Wujek_Mietek: Tekst nie krytykuje podatków samych w sobie, tylko obecną ich formę oraz sposób ich wydawania przez państwo. Nawet korwiniści uważają, że jakieś podatki muszą być, ale niższe, przy równoczesnym ograniczeniu wydatków publicznych do tych absolutnie niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.
@kw401: Przeczytaj program partii: chcą takich samych podatków, jak są teraz. 1/3 PKB. I tyle teraz jest. Chcą za to ograniczyć wydatki.

Jedyne, co jest złe w tym obrazku to wysoki podatek od pracy i niski od nieruchomości. Oraz złodziejski system emerytalny utrzymujący 40-letnich emerytów oraz niesprawiedliwie wynagradzający pracę w PRL.
@Prosument: Co? Pogłównego to domaga się Korwin w swoim krulestwie (które nie jest z tego świata).

https://www.partiakorwin.pl/program/

KONSTYTUCYJNE OGRANICZENIE MAKSYMALNEJ WIELKOŚCI ŁĄCZNIE POBIERANYCH DANIN PUBLICZNYCH DO 1/3 PKB


5.5.3. Postulujemy stopniową i konsekwentną obniżkę wydatków publicznych do co najwyżej 1/3 PKB.

Tu akurat jest redukcja, bo wydatki przed 500+ wynosiły 43%.

Ogólnie program partii jest dosyć umiarkowany i szkoda, że takim nie przedstawiali się w kampanii.