Wpis z mikrobloga

Szalom Mirki z #gryplanszowe #grybezpradu. Witam po raz kolejny. Tym razem mam kolejny raz cos fajnego dla fanów #7cudowswiata #7wonders - dodatki przystosowane do wersji Print and Play - oficjalne i te nieoficjalne.
7 CUDÓW ŚWIATA DODATKI
W paczce znajdują się:
Oficjalny dodatek Miasta (Cities) - dodający do gry 36 nowych kart (9 na ere +3 gildie +6 liderów) oraz kilka nowych mechanik (wyjaśnione w instrukcji)
Oficjalny dodatek Liderzy (Leaders) - dodaje do gry nową talie kart z Liderami (36) oraz 4 nowe gildie - również wszystko wyjaśnione w instrukcji)
Nieoficjalny dodatek Nowi Liderzy (Nouveaux Leaders) - dodatkowe karty liderów (16/19 sensowniejszych) - wyjaśnione w instrukcji w języku francuskim, polecam tłumaczenie google translatorem :>
Nieoficjalny dodatek Ruiny (Ruins) - dodający do gry 39 nowych kart w talii (w sumie 44, ale cześc wsadziłem do innego dodatku)
Nieoficjalny dodatek Żeglarze (Sailors) - dodający do gry 40 nowych kart (po 10 na ere + 4 nowych liderów + 2 nowe gildie) oraz mechanik inwazji i handlu miedzy oddalonymi graczami (polecam dla większej liczby graczy)
Nieoficjalny dodatek Mity (Myths) - dodaje on do gry nową talie kart, bardzo "dziwną". Wszystko wyjaśniono w instrukcji.
Dodatkowo załączyłem wszystkie instrukcje (w różnych wersjach językowych) oraz Tokeny (średnica 15 mm) do samodzielnego wydruku.
Ogólnie we wszystkich dodatkach jest 221 kart (czyli więcej niż w podstawowej wersji gry (148)).
Starałem się podzielić karty jaknajlogiczniej, w taki sposób aby można było drukować dodatki pojedynczo.
Wszystkie załączone pliki są w wersjach pdf gotowych do wydruku lub svg, jeżeli chcielibyście je jakoś pomodyfiować (robione inkscape)
Prawdopodobnie niedługo, jak znajdę chwilę wstawię kolejne boardy posklejane w wersji A3, pasujące do powyższych dodatków.

******************
Linki oryginalne : Sailors+Ruins, New Leaders, Myths
#pnp #diy