Wpis z mikrobloga

@rmx2 właśnie mam ten sam problem. Mam kilka płyt Yomb ale i tak piach do domu się nanosi. Samochód to pół biedy bo i tak na drodze się ubrudzi ale mi trzy wycieraczki nie pomagają przy wejściu bo mam dwa psy.
@rmx2 Aha, nie wiem jak wygląda okolica, ale jak będziesz robił podjazd z kostki, to proponowałbym wysypać kamieniem, bo to już będzie podbudowa. Tylko pasowałoby wykorytować i nasypać jakąś przyzwoitą ilość. Bo jak sypniesz 5cm na wierzch, to przy robieniu kostki wszystko pójdzie w #!$%@? i zapłacisz więcej niż musisz.
@rmx2: nie baw się w półśrodki. Znajdź w okolicy koparkowego niech Ci to wykorytkuje i wsyp w to kamień - najlepiej to poszukaj firmy, która ma i koparkę i wywrotkę.
@WuBe przekonałeś mnie. Albo to dzisiejsza pogoda mnie przekonała. Deszcz tak #!$%@?ł, że jak z samochodu wyszedłem to się przykleiłem do błota.. Mini koparka na sobotę umówiona. Jeszcze tylko myślę co tam wysypać.
@rmx2 Zależy jak grubo. Ale jak nie bardzo to polecam kliniec (4-31). Jakbyś miał kopać 0,5m koryto to warto by najpierw tłuczniem zasypać, ale tłuczeń i tak musisz później przykryć klincem.
Pamiętaj żeby co 10 cm zagęszczać, bo jak wsypiesz 30 cm i będziesz próbował ubijać to dolne warstwy pozostaną luźne - musiałbyś mieć ciężką zagęszczarkę.
@rmx2 Nawet nie chodzi o to ile jest luźnego, bo jest go tyle ile odmarzło po zimie. Trzeba ocenić po jakości gruntu jak głęboko kopać. Wiadomo, że na piachu nie będzie podbudowa stabilna, więc trzeba dać więcej kamienia. Poza tym, spodziewaj się, że jak odmarznie całość, to może trochę zrobić się nierówno, ale to dosypiesz najwyżej kruszywa tam gdzie siądzie.
Alternatywą dla tłucznia jest gruz. Tylko musi być ładny, najlepiej betonowy, bez