Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mnie czemu ludzie tak się brandzlują do tego czytania książek?
I to jeszcze zazwyczaj jak zapytasz się takiego co się brandzluje to odpowiada że czytał Grę o tron, Harrego Pottera czy innego Pana Samochodzika. Nie twierdzę tu jednak że ten rodzaj książek jest zły, ba są nawet bardzo dobre bo rozwijają naszą wyobraźnie. Nie są to książki dla mnie i od lochów i smoków wolę poczytać o pamięci komputera, moi kumple raczej reportaże a i słyszałem o człowieku co jedyne co jest w stanie czytać to o wytrzymałości betonu i robi to namiętnie, przy innych pozycjach zasypia.
Tak więc z dużej historii w krótką: Dlaczego ludzie się brandzlują do czytania i dlaczego ci co się brandzlują robią to pod fantastykę?

#ksiazka #ksiazki #pytanie
Pobierz wytrzzeszcz - Powiedzcie mnie czemu ludzie tak się brandzlują do tego czytania książe...
źródło: comment_rmt2RaWkpI6z54jfLfepfsJwdPdZB9JQ.jpg
  • 44
@Fisher255: Racja tylko, że druga strona próbuje się wywyższać tym, że nie czyta w ogóle i ich to cieszy a to trochę smutne ( ͡° ʖ̯ ͡°) I ich ograniczony światopogląd do książek znanych i wyśmiewanie się z nich.
A jak ktoś wspomni o statystycznym Polaku to fiu fiu.
@wytrzzeszcz: no widzisz, ja opierając się na statystyce z dupy mogę powiedzieć, ze brandzlowanie owszem jest, ale raczej przeciwników czytania :D no nie ma tygodnia żebym jakiegoś posta o tym nie widział.
@bajbuss:

co ci do tego co kto robi ze swoim czasem?

A gdzie wspomniałem o tym, że mam z tym problem? Nie wchodzę ludziom do domów i nie #!$%@? im książek z półek tylko dlatego, że ja bym ich nie czytał. Ja traktuję czytanie książek fabularnych jako marnowanie czasu, ale to jest moje zdanie, którego nikomu nie narzucam. Może tak więcej czytania ze zrozumieniem i mniej wyciągania pochopnych wniosków? xD

Niedługo
@polecam_poczytac_heideggera: Nie wiem po czym wnioskujesz, że bym Cię zjechał za wrzucenie zdjęcia biblioteki - jakie ksiązki by w niej nie były zawsze bym propsował (a akurat ja się w tych tagach praktycznie nie udzielam, raczej przeglądam).

A wszystko odnosi się do nazwania przez Ciebie czytania książek fabularnych marnowaniem czasu. Nie napisałeś, że dla Ciebie to marnowanie czasu, wydałeś opinię w pretensjonalny sposób jakby była prawdą objawioną.