Wpis z mikrobloga

Polska muzyka dawna jest nagrana przez Szwajcarów, Francuzów i Anglików :)

1 Muzyka dawnej Polski na płytach Szwajcarów, Francuzów i Anglików
2. Czego słuchali królowie z dynastii Wazów. Polski meloman dowie się dzięki płytom nagranym przez Francuzów

lista płyt:
1. Petrus Wilhelmi de Grudencz. Fifteenth-century music from Central Europe - La Morra
2. Salve festa dies: L’éclat de la musique sacrée au temps de la dynastie Vasa'' - Les Traversées Baroques pod kierunkiem Etienne’a Meyera i Judith Pacquier,
3. Virgo prudentissima -(Marcin Mielczewski);
4. Ortus de Polonia -(Mikołaj Zieleński) i
5. Kaspar Förster, un novateur à Gdańsk
6. Vari concerti sacri'' jest wyborem utworów wokalnych i instrumentalnych skomponowanych w okresie panowania Wazów w Polsce przez m.in. Mikołaja Zieleńskiego, Adama Jarzębskiego, Marcina Wronowicza, Franciszka Liliusa i Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego.
7.Płyta z muzyką Bartłomieja Pękiela, pierwszego polskiego maestro di capella na dworze Wazów.
8 trzy płyty z muzyką Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz włoskich mistrzów tworzących na dworze Zygmunta III Wazy, takich jak Luca Marenzio, Asprilio Pacelli, Vincenzo Bertolusi, Giovanni Francesco Anerio.

wykonawcy:
The Sixteen, La Morra i Les Traversées Baroques.

#kultura #historiamuzyki #historia #muzykaklasyczna #muzykadawna

wykop na ten temat

  • 8
@wiecejszatana: The Sixteen jest pełno w Empiku, tam ich kupowałem. Za to dawno temu szukałem Les Traversees Baroques i nigdzie nie znalazłem na polskich stronach, teraz są dwie aukcje na Allegro.
@Balcar:
The Sixteen - sporo tego nagrali:
http://www.allmusic.com/artist/the-sixteen-mn0001669175/discography
1987 Claudio Monteverdi: Mass for Four Voices; Mass for Six voices "In Illo Tempore" Hyperion
1987 Handel: Messiah [1986 Recording] Hyperion
1987 Taverner: Missa Gloria tibi Trinitas; Audivi Vocem de Coelo Hyperion
1988 Robert Fayrfax: Missa Albanus & Aeternae laudis lilium Hyperion
1988 John Sheppard: Church Music Hyperion
1989 Monteverdi: 2nd Vespers Feast of Santa Barbara Hyperion
1989 William Mundy: Cathedral Music Hyperion