Wpis z mikrobloga

Dwa nowe sondaże wyborcze z Niemiec. CDU/CSU 34% (33%); SPD 31% (30,5%); Green 7% (8%); Die Linke 8% (8%); FDP 6& (7%); AfD 8% (8,5%). Jest to bardzo dobra wiadomość. Nie tylko możemy być pewni że AfD nie będzie znaczącą siłą w niemieckim parlamencie ale także jest mała, aczkolwiek coraz większa szansa, że AfD nie przekroczy 5%.
#europa #polityka #europolitik #niemcy #neuropa #patriotyzmeuropejski
Pobierz T.....l - Dwa nowe sondaże wyborcze z Niemiec. CDU/CSU 34% (33%); SPD 31% (30,5%); Gr...
źródło: comment_oka0XfUyWZ8hcAC7pP4HefhTqMtRsP4n.jpg
  • 23
I jeszcze jedna rzecz: to nie jest tak, że Niemcy nie mają progu wyborczego? Coś mi się kiedyś o uszy obiło


@WojciechDieter: Progu nie ma w wyborach do parlamentu europejskiego. Do Bundestagu próg 5% już występuje. Z tego też powodu w ostatnich wyborach pierwszy raz w powojennych Niemczech, FDP nie dostało się do niemieckiego parlamentu.
@Singularity00: To też, ale powiedzmy, że staną się taką niższą kastą ludzi. Niemcy z jednej strony będą mówić, że myśmy wszyscy równi, ale wydaje mi się, że zrobią sobie ładną segregacje rasową i będzie to działać. Część imigrantów się odeśle, część zamknie w więzieniach i jakoś to będzie. Jakoś to będzie.
@TouchFluffyTail: Z trójki CDU, SPD oraz AfD mam nadzieję, że to chadecy nadal będą rządzić. Jest to wg mnie w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie zarówno dla mnie jak Polaka, ale też hipotetycznie gdybym był mieszkańcem Niemiec. Oby nie powstała koalicja SPD-Linke-Grune, a mam obawy, że taki wariant może być możliwy po wyborach. Dużo będzie zależało czy FDP uda się z powrotem dostać do parlamentu.
@Singularity00: Wiesz, ja pod tagiem #dankemerkel opisuję te „zuchwałe zbrodnie” uchodźców. Z tego co mówi grupka osób z wykopu mieszkająca w Niemczech to po prostu to się może udać.
Wystarczy im konsekwentnie wyrzucać, pakować do więzień niepożądany element i odseparować dzielnice mieszkalne prawdziwych Niemców od imigrantów i się uda. Nie trzeba tego robić formalnie. Wystarczy tylko by tamci mieli zawsze gorsze płace od autochtonów. Więc jakaś możliwość jest.

A to czy
@smyl: Taki rząd byłby mniejszym partnerem dla Polski aniżeli obecna władza chadeków. Do tego bardziej przychylne spojrzenie w kierunku Rosji z wykonaniu lewicowej koalicji rot-rot-grun, co też byłoby nie na rękę.
Póki co Niemcy nie uciekają jeszcze do Polski tzn. uciekają ale to garstka. Jak się zacznie robić na prawdę źle to będziemy o tym wiedzieć.


@Okcydent: Mimo to więcej Polaków ucieka do Niemiec aniżeli Niemcy do Polski.

Z resztą. gdzie AfD ma największe poparcie? W wschodnich Niemczech. W byłym NRD, gdzie największe poparcie ma również Linke. Z drugiej strony w tym rejonie Niemczech mniejsze poparcie względem reszty kraju ma Grune oraz
@Strain: Szczerze to nie ma się czemu dziwić, wykształceni uciekają bo w kraju-montowni nie ma co zostawać, niewykształceni bo tam jest lepiej, bezdomni też wolą tam zostać.

Póki sytuacja gospodarcza Polski się nie poprawi to póty raczej nikt tu nie będzie ściągał. Niemcy z IT i tak mogą wybrać inne kraje, nawet anglojęzyczne. W Polsce niemiecki traktowany jest jako drugi język obcy, w Niemczech polski to nawet pewnie i nie jest