Wpis z mikrobloga

Mirki,
chciałbym kupić alfe 147 2005/2006 po lifcie.
Tak wiem wiem są awaryjne... ale o ile nie będę ładował w nią 1 tys miesięcznie to jest ok. Spotkałem też się z wieloma opiniami w internetach, że wcale nie są takie najgorsze jak to wszyscy mówią.
Moje pytanie to:
Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie? Nigdy nie miałem tego auta i nie za bardzo wiem co świadczy o tym, że w niedalekim czasie pojawią się duże problemy.
Prośba o konkretne odpowiedzi.
#alfaromeo #alfaholicy #147
  • 11
@malysz_z_syrena: ciężko znaleźć zadbaną. może szukaj na jakichś forach czy fanpejdżach alfaholików itp tam mają wypieszczone i się znają. uwagę zwracaj na progi czy nie gniją. to nieestety najsłabsze ogniwo. no i kwestia silnika. ja mam niesławnego twinsparka ale po wymianie wariatorów na te niepsujące się więc w sumie nic mi się nie psuje. zawieszenie przód jest bardzo skomplikowane i wymaga sporo #!$%@?. ogólnie bardzo lubię to auto i na razie
@Funky666:

A skąd wiesz? Miałeś już taką?

"Nigdy nie miałem tego auta"

Mam internet i umiem czytać. Chciałem też oszczędzić sobie czytania wpisów typu:

jak dają lawete w zestawie to bierz


@agablazej: Ogólnie ciężko znaleźć 147. Wszystkie z 2005 mają przejechane 100-150 tys i aż nie chce mi się w to wierzyć. Możesz podać jakieś konkretne forum? Chętnie poczytam na ten temat.
@malysz_z_syrena: https://www.facebook.com/groups/alfaholicy/?fref=ts

http://www.forum.alfaholicy.org/

ja kupiłem147 od alfaholika (do dzisiaj mam ich ramkę od tablicy rej) , 2001 rok, kupiona w polsce, wszystko w papierach, przejechane 140tys. i trochę zaczyna gnić próg, poza tym wygląda jak nówka i nic się nie psuje (raz zwariowały wycieraczki i raz wymieniałem wahacze z przodu i jeszcze rolkę od kompresora klimy). ale to był naprawdę cud że ją znalazłem
@Variv: myślę tylko o benzynie. Czytałem jednak, że nie cieszą się wielką sławą w tym modelu i lepiej wybrać coś na ON.

Znalazłem dość ciekawą sztukę z instalacją LPG... Silniki AR dobrze znoszą kontakt z gazem?
myślę tylko o benzynie. Czytałem jednak, że nie cieszą się wielką sławą w tym modelu i lepiej wybrać coś na ON.

Znalazłem dość ciekawą sztukę z instalacją LPG... Silniki AR dobrze znoszą kontakt z gazem?


@malysz_z_syrena: Bywają problematyczne (wariator i trzeba używać dobrych drogich świec i dobrego oleju) i lekkie branie oleju . Ale aż tak bym nie demonizował . Ja miałem 147 2.0 TS w Selespeed i na dokładkę w
@Variv:
Ostatnio jak zacząłem jakiejś szukać okazało się, że praktycznie wszystkie "ciekawe" egzemplarze są na śląsku... Mieszkam na mazowszu i nie bardzo mam po drodze żeby jechać ileś-set km, żeby przekonać się, że zawieszenie stuka czy silnik nierówno chodzi. Poczytałem trochę na forum i panuje opinia, że 80% tych aut to szroty i na prawdę trzeba się przyłożyć, żeby znaleźć coś konkretnego. Choruję na 147 już od ładnych paru lat, ale
@malysz_z_syrena: Mam kolejną Alfę. Tym razem 156 2.0 JTS po lifcie też w selespeed. Jak się raz spróbuje skrzyni automatycznej (czy też zautomatyzowanej) to ciężko wrócić do manuala. Jeśli chodzi o różnice to silnik JTS nie ma takiej "turbo dziury", ciągnie od niższych obrotów niż w TS. I selespeed jak by odrobinę szybciej zmieniał biegi. Zawieszenie chyba odrobinę mniej sztywne (choć nie jestem pewny czy to zawieszenie czy kwestia amortyzacji na