Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia i #prawo. Mamy raz po raz problem z #oc i jestem ciekawy czy jest jakis w miare pewny i legalny sposob, zeby rozwiazac nasz problem.

Chodzi o podwojne ubezpieczenia OC. Kupujemy raz po raz auta , ktore maja (podobno) podwojnie oplacona polise. Dostajemy z nimi jeden kwotek. UFG jak wiadomo pokazuje czesto bzdury , wiec wiarygodnac srednia. A czasami po pol roku przychodzi pisma z prosba o platnosc zaleglej skladki. Sprawdzamy kopie papierow (mamy wszystko) i okazuje sie,ze polisa byla np. w MTU a pismo przychodzi z AXA. Zweryfikowac czesto kilku wlascicieli do tylu nie jestesmy w stanie. I mam wraenie,ze otwiera to ubezpieczyciela furtke do jawnego grania w wuja. Z czego korzystaja imho.

Jest jakis sposob,zeby to zweyfikowac? Wypowiedziec skutecznie u wszystkich? Bo bywaja to kwoty, ktorych zlac nie mozna.

Wolam ekspertow w kolejnosci alfabetycznej: @fromasz56 @mfind @Ubea_pl

#samochody
  • 15
@fromasz56: Mozna. I bylo cwiczone. Ale znow...

Mam znajomych agentow i nie ma problemu z przysluga raz po raz. Ale jak to ma byc komerycjnie to bym musial im placic za to ( co nie jest problemem), bo innych korzysci nie beda miec, bo ubezpieczamy sie sami. A pieniedzy nie chca / nie moga brac bo zaden (popraw jesli sie myle) nie ma w ofercie wszystkich towrzystw a tym samym mi
@bigger trzeba ręcznie, ja od listopada do stycznia udowadniałam Warcie, że jak ktoś umarł to mu się polisa nie przedłuża z automatu. Ciężko im było się z tym pogodzić ale finalnie przyznali mi rację.
Dużo mi pomógł ten rejestr OC online, bo zauważyłam tam, że mam dwie polisy na ten sam pojazd (jedna zawierana przeze mnie i druga, która się "niby przedłużyła")
Żeby było śmiesznie, polisa zawierana w HDI a wezwanie do
@izka715: To,ze ubezpieczyciele leca w wuja to mi mowic nie musisz. Dziennie ze 3 listy przychodza i zwyle chca pieniadze. A juz najlepsi sa jak w terminie wyslemy wypowiedzenie, a oni jest rozpatruja w 9 przypadkach na 10 po terminie i wysylaja doplaty. Osly bez szkoly.

Recznie tez sie nie da tego zrobic recznie, bo UFG pokazuje bzdury. Zawsze sprawdzamy czy nie pokazuje podwojnie i robimy screena, ale uj. Czesci twierdzi,ze
@bigger nie chcą Ci pokazać papierów do auta, które kupiłeś? O.o

Żerują na niewiedzy i na tym, że ktoś odpuści. U mnie to była kwestia 200-300 zł, dopłaty za okres, od niby przedłużenia polisy do chwili przerejestrowania auta... Nie odpuscilam i bardzo dobrze.
@izka715: No nie, bo nie jestem juz wlascicielem. ( )

Do tego polisa niby byla 2 wlascicieli do tylu. Zlewam ich i czesc odpuscila. Ale na chwile obecna wyglada to chyba tak, ze towarzystwo moze Ci wyslac papier,ze polisa byla podwojna i uja im zrobisz. Nie ma opcji,zeby udowodnic,ze tak nie bylo i trzeba to brac za pewnik.
@bigger: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawo jest wadliwe, bo nie przewiduje sytuacji kiedy ktoś sprzedaje Ci z autem więcej niż jedną polisę. Przychodzi mi też do głowy pewne rozwiązanie (oprócz tych wspomnianych), żeby podpisywać oświadczenie ze zbywcą, dotyczące wskazania właściwej dla auta polisy OC i klauzuli, że każda inna polisa i roszczenia finansowe wobec niej będą pokrywane przez zbywcę. Jedyna forma zabezpieczenia się, innej nie ma.
@mfind: ale wiesz że większość nawet nie wie że ma podwójną polisę dopóki nie przyjdzie pismo o zapłatę, ja nawet jakbym wiedział że nie ma drugiej polisy to bym nie podpisał czegoś takiego bo kto wie czy jednak jakaś stara się nie wygrzebie
@namiot666: większość wie, że w ostatnim roku coś zawarła, a jeśli tak było, to się przyzna. Jeśli wcześniej zawarła i nie opłaciła, to się nie wznowiło, to i tak czy inaczej idzie na zbywcę. Wiem, że nie jest to łatwe, jednak to jedno z możliwych rozwiązań. Można cały czas sprawdzać ręcznie.